Trwa ładowanie...
d2rpadd

Patriota

Najnowsze informacje
4.0
(614 głosów)
Oceń:
1
d2rpadd
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jest rok 1763, dobiega końca siedmioletnia wojna francusko-indiańska. Anglia kontroluje Kanadę i wszystkie terytoria pomiędzy Appalachami i rzeką Missisipi. Osadnicy z trzynastu brytyjskich kolonii Nowego Świata czują się bardziej związani z ziemią, o którą walczyli i wspólnotą, którą pomagali zakładać, niż z Koroną. Po latach działań wojennych marzą, by żyć i pracować w spokoju.
Jednym z takich kolonistów jest Benjamin Martin, który wsławił się krwawymi czynami na polu bitwy. Benjamin porzuca rzemiosło wojenne i powraca do swego domu w Południowej Karolinie. Żeni się z kobietą, która rodzi mu siedmioro dzieci i pod jej wpływem zmienia się nie do poznania.
W koloniach narasta bunt przeciw wszechwładnemu panowaniu Brytyjczyków, którzy narzucają Amerykanom surowe prawa i drakońskie podatki odmawiając im jednocześnie prawa do samostanowienia. Dochodzi do serii incydentów i starć, które przeradzają się w zbrojny opór. Wojna z Anglią wisi na włosku...
Perspektywa kolejnej wojny napawa lękiem Benjamina Martina. Jego żona zmarła wydając na świat dziecko, Benjamin jest więc teraz jedynym żywicielem rodziny. Wciąż gnębią go wyrzuty sumienia za czyny, których dopuścił się na polu walki, mimo iż zyskał dzięki nim szacunek towarzyszy broni.
Jego najstarszy syn Gabriel nie ma za to najmniejszych wątpliwości. Jest idealistą, wychowywał się bowiem słuchając radykalnych poglądów i czytając odezwy polityczne krążące wśród mieszkańców kolonii. Nie ukrywa, że z całego serca popiera ideę wojny o niepodległość i gotów jest w każdej chwili chwycić za broń i stanąć do walki z Anglikami. Gdy kraj staje w obliczu wojny, ojciec i syn muszą znaleźć sposób, by przezwyciężyć dzielące ich różnice...

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rpadd
d2rpadd
d2rpadd