Trwa ładowanie...
daun221

Paweł Szajda

Najnowsze informacje
4.1
(55 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Farmington, Connecticut, USA

Filmografia:
daun221

Amerykański aktor polskiego pochodzenia. Polska publiczność pamięta go przede wszystkim z jego debiutu filmowego „Pod słońcem Toskanii”, w którym wystąpił obok Diane Lane.

* Paweł Szajda urodził się 13 stycznia 1982 roku w Farmington w Connecticut, w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzice są emigrantami z Polski.* Ma trzech braci i siostrę. On i jego rodzeństwo w dzieciństwie brali lekcje języka polskiego. Paweł był swego czasu polskim skautem (harcerzem). Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Ukończył anglistykę i ekonomię na Fordham University w Nowym Jorku.

Zadebiutował w teatrze w bardzo młodym wieku. Podczas drugiego roku studiów na Fordham University rozpoczął międzynarodową karierę u boku Diane Lane w filmie „Pod słońcem Toskanii”. Zagrał tam polskiego emigranta, robotnika z kłopotami sercowymi. Po powrocie z Włoch ukończył studia na Fordham i kontynuował karierę aktorską. Zagrał w niezależnym thrillerze amerykańskim „Death Without Consent” i w filmie „Venom”.

Po tych doświadczeniach powrócił do teatru by zagrać w mrocznym dramacie rodzinnym pt.: „The Infliction of Cruelty”. Następnie Paweł podjął wyzwanie i pojechał do Afryki, by zagrać w popularnym serialu o wojnie w Iraku – „Generation Kill”. Wielką rolą Pawła Szajdy to rola Bogusia w filmie Andrzeja Wajdy „Tatarak”. Praca w Polsce była dla niego symbolicznym powrotem do domu.

* W „Tataraku” gra młodego, 20-letniego pracownika przedsiębiorstwa wodociągowego.* Jest sierotą, został wychowany przez babkę. To miły, prostolinijny, przystojny chłopak. Cechuje go pewna naiwność, ale i duża otwartość.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daun221
daun221
daun221