Trwa ładowanie...

Pokaz filmu "303. Bitwa o Anglię” podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Projekcja filmu odbędzie się 18 września o godz. 14:00 w gdyńskim Multikinie (sala nr 8). Odtwórca roli Witolda Urbanowicza, Marcin Dorociński spotka się z widzami w czasie wydarzenia.

Share
Pokaz filmu "303. Bitwa o Anglię” podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!Źródło: Materiały prasowe
dsg3g4h

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedno z najstarszych wydarzeń filmowych w Europie. Istnieje od 1974 roku, a jego celem jest szeroka promocja rodzimej kinematografii. Podczas tegorocznego, 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, aż 10 filmów dystrybuowanych przez Kino Świat znalazło się w Konkursie Głównym.

Oprócz nich, widzowie będą mieli możliwość obejrzeć także film "303. Bitwa o Anglię” – superprodukcję o legendarnych polskich lotnikach, którzy bohatersko walczyli w czasie II wojny światowej. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami i gwiazdami filmu, między innymi z odtwórcą roli Witolda Urbanowicza, Marcinem Dorocińskim.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Natomiast dzień później, w Sali Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni, zaplanowano konferencję naukową na temat współczesnego polskiego filmu historycznego oraz debatę pt. "Polskie kino w kontekście 100-lecia niepodległości”.

Festiwal Filmów Fabularnych w Gdynii będzie miał swoją 43 edycję Materiały prasowe
Festiwal Filmów Fabularnych w Gdynii będzie miał swoją 43 edycję Źródło: Materiały prasowe
dsg3g4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsg3g4h