Trwa ładowanie...
ycipk-s1lcxv
ycipk-s1lcxv

Pokusa - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„The Paperboy” to amerykański thriller z 2012 roku. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Lee Daniels. Film powstał oparciu o powieść Pete'a Dextera. Za produkcję odpowiadają Michael Benaroya, Simone Sheffield oraz Asger Hussain, zaś muzykę skomponował Mario Grigorov. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Obraz opowiada o losach Jacka Jamesa, syna wydawcy gazety z Florydy "Moat County Tribune". Chłopak zostaje uwikłany w śledztwo o morderstwo. Wierzy w niewinność skazanego na śmierć Hillary'ego Van Wettera. Wraz z bratem podejmuje walkę o jego życie. Kłopoty zaczynają się, gdy Jack zakochuje się w niejakiej Charlotte, kobiecie, do której listy zza krat pisze współwięzień Hillary'ego.

W filmie „The Paperboy” wystąpiła doborowa obsada. W rolach głównych zagrali: Zac Efron jako Jack James, John Cusack - Hillary Van Wetter, Matthew McConaughey - Ward James, Nicole Kidman - Charlotte Bless, Nikolette Noel – Nancy, David Oyelowo - W.W. James, Scott Glenn - Yardley Acheman.

ycipk-s1lcxv
Tytuł oryginalny

Paperboy, The

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

04.01.2013

Czas trwania

107 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-s1lcxv
ycipk-s1lcxv
ycipk-s1lcxv