Trwa ładowanie...
avatar
03-03-2010 14:07

Polski Box Office: "Avatar" się nie poddaje

Polski Box Office: "Avatar" się nie poddajeŹródło: Imperial CinePix
dkcw6dh

"Avatar" po raz kolejny znalazł się na pierwszym miejscu polskiego box office'u. Jak sobie poradziły inne filmy?

W ostatni weekend film Jamesa Camerona pt. *"Avatar""Avatar"* obejrzało w polskich kinach 90 562 osób. Łącznie obraz zobaczyło już ponad 3,3 miliona Polaków!

Jake trafia na Pandorę: planetę zamieszkiwaną przez Na'vi – człekopodobna rasę, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie, a w rzeczywistości jest dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, pokryte niebieską skórą Na'vi żyją w swoim świecie w zgodzie z naturą zachowaną w nienaruszonym stanie. Niestety ludzie poszukujący na terenie Pandory cennych minerałów zagrażają egzystencji Na'vi.

dkcw6dh

Na miejscu drugim ponownie znalazł się film Romana Polańskiego "Autor Widmo". Film zobaczyło 68 991 widzów.

Bohaterem filmu jest "Ghostwriter" - pisarz, który za pieniądze tworzy dla innych, oddając prawa do swego dzieła. Zostaje zaangażowany do napisania wspomnień w imieniu byłego premiera Wielkiej Brytanii. Jednak wydaje się, że projektowi od początku towarzyszy zła passa. Poprzednik pisarza zginął bowiem w wypadku, w tajemniczych okolicznościach. Również i on w trakcie prac nad książką odkrywa sekrety, przez które znajdzie się w śmiertelnym zagrożeniu.

**

Na miejscu trzecim znalazła się pierwsza nowość - "Wilkołak", którego obejrzało w weekend 47 895 Polaków.

dkcw6dh

Wilkołak zabiera nas do legendarnych początków mitu, którego treścią są zmagania człowieka z odwieczną klątwą. Laureat Oskara Benicio Del Toro (Lawrence Talbot) gra szlachcica, który zostaje skłoniony do powrotu do rodzinnej posiadłości po tym, jak znika jego brat.

Ostatnia nowość, "W chmurach", zadebiutowała na miejscu piątym z wynikiem 33 136 widzów.

Ryan Bingham /George Clooney/ to profesjonalista specjalizujący się w "doradztwie dotyczącym zmian w karierze zawodowej" (eufemistyczne ujęcie zwalniania pracowników). Życie Ryana to ciągła podróż, jego mieszkanie to tylko puste miejsce. Podczas jednej z podroży poznaje Alex /Vera Farmiga/i zaczyna myśleć o zmianie stylu życia.

Łącznie do kin w ostatni weekend poszło 409 130 Polaków.

dkcw6dh

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

dkcw6dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkcw6dh