Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Z Madagaskaru do Polski!

Share
Polski Box Office: Z Madagaskaru do Polski!Źródło: UIP
d4fla2l

Cała Polska oszalała na punkcie animacji <a href="http://film.wp.pl/madagaskar-3-6029513717314177c">„Madagaskar 3”</a>. W miniony weekend widzowie szturmem udali się do wszystkich kin w naszym kraju z nadzieją na przeżycie jeszcze bardziej szalonych przygód swoich ulubionych bohaterów z nowojorskiego Zoo. Tym samym trzecia odsłona „Madagaskaru” z wynikiem 332 148 sprzedanych biletów okazała się najlepszym premierowym otwarciem 2012 roku!

A więc pierwsze miejsce polskiego box office’u zdobywa „Madagaskar 3”. Lew Alex i jego przyjaciele wciąż próbują wrócić do Nowego Jorku, ale tym razem zadanie wydaje się jeszcze trudniejsze, gdyż do przebycia jest cała Europa. Jak niezauważenie pokonać cały kontynent? Oczywiście w przebraniu trupy cyrkowej.

Nasza recenzentka, Anna Tatarska, tak oceniła tę familijną produkcję:

Animacja z kuźni DreamWorks „[…] jest idealną wręcz propozycją na rodzinny wypad do kina. Bawi najmłodszych, ale regularnie puszcza oczko do starszych, często więc pokolenia łączą się w radosnych salwach, spontanicznego śmiechu. Jest energetyczny, trzyma tempo i mimo, że opowiada nieprawdopodobną historię, jest także odpowiednio osadzony w realiach naszego świata, zwraca uwagę na różne aspekty jego funkcjonowania. Nie ma w nim żadnych wywrotowych treści, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Mali, duzi i średni! Wyginać śmiało ciało, czy to na trapezie, czy w kinowym fotelu, marsz! Tako rzecze król Julian (i my).”

d4fla2l

Na drugie miejsce spadł „Mroczny Rycerz powstaje”. Najnowsze dzieło Christophera Nolana zarobiło w miniony weekend kolejne 36 milionów dolarów w samych USA. Oznacza to, że od amerykańskiej premiery na konta twórców wpłynęło łącznie już ponad 350 milionów dolarów. U nas równie chętnie widzowie wybrali się na trzecią część nolanowskiego Batmana. W miniony weekend sprzedano 71 841 Biletów, co łącznie od premiery daje sumę 378 996.

„Prometeusz” Ridleya Scotta, który podzielił światowych krytyków i wstrząsnął fanami sagi „Obcego”, ponownie zamyka podium polskiego zestawienia. W miniony weekend na film reklamowany jak prequel kultowego obrazu z 1979 roku, wybrało się aż 31 607 widzów. Od polskiej premiery „Prometeusza” zobaczyło łącznie 415 657 osób.

Ponad miesiąc temu całą Polskę ogarnęła epoka lodowcowa. Amerykańska animacja z Sidem, Mankiem i tygrysem Diego po raz kolejny bezkonkurencyjnie podbiła serca widzów na całym świecie. Po ostatnim weekendzie „Epoka lodowcowa 4” znacznie spadła w polskim zestawieniu i z miejsca drugiego trafiła na miejsce czwarte.

Ostatnio do kin wybrało się 29 082 Polaków, co łącznie od premiery daje wynik aż 1 378 485 sprzedanych biletów.

d4fla2l

Pierwszą piątkę najchętniej oglądanych filmów w Polsce minionego weekendu zamyka „Step Up 4: Revolution 3D”. Film opowiada o grupie tanecznej “The Mob” pochodzącej z Miami na Florydzie. Tańczą na ulicy, w galeriach sztuki i centrach handlowych. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a każda, nawet najdziwniejsza lokalizacja może stać się parkietem. Grupie przewodzi niejaki Sean.

Pewnego dnia chłopak spotyka piękną nieznajomą o imieniu Emily. Dziewczyna przyjechała do Miami aby zostać profesjonalną tancerką. Teraz będzie miała okazję uczestniczyć w czymś więcej niż tylko w zawodach tanecznych. W drugim tygodniu od premiery „Step Up 4” zobaczyło 20 270 Polaków, czyli łącznie było ich 93 121.

W miniony weekend do kin (na TOP 10 filmów) wybrało się 507 334 Polaków.

d4fla2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fla2l
d4fla2l