Program TV na czwartek: "Mad Max: Na drodze gniewu", "Kung Fu Panda 3" [15-06-2017]

Dziś w TV jeden z największych przebojów w historii polskiego kina, czyli "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Oprócz tego Oscarowe widowisko "Mad Max: Na drodze gniewu", familijna "Kung Fu Panda 3" i "Zakochany Molier" zarezerwowany dla widzów WP. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 15 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogniem i mieczem
Ogniem i mieczem (Materiały prasowe)

"Ogniem i mieczem"

Wyreżyserowana jako ostatnia, pierwsza w kolejności część "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Na jej realizację polscy widzowie czekali niemal ćwierć wieku. Obraz Jerzego Hoffmana trafił do kin w 1999 roku i z miejsca stał się hitem oraz najpopularniejszym polskim filmem kinowym. Jego frekwencyjnego rekordu nie powtórzyła dotychczas żadna z nakręconych po 1989 roku produkcji. Zawiłe losy Jana Skrzetuskiego i jego ukochanej Heleny osadzone w połowie burzliwego XVII stulecia obejrzało na wielkim ekranie 7 151 354 widzów. W obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd z Michałem Żebrowskim, Izabellą Scorupco, Danielem Olbrychskim, Zbigniewem Zamachowskim i Krzysztofem Kowalewskim na czele.

"Ogniem i mieczem" - TVP 2 20:05

"Zakochany Molier"

Widzowie telewizji WP będą mieli okazję poznać nieznany do tej pory epizod z życia słynnego dramatopisarza – tytułowego Moliera. Młody, nieznany jeszcze dramatopisarz przybywa do Paryża. Jest pełen zapału i chętny do tworzenia sztuki, ale jego dzieła okazują się klapą finansową. Zadłużony Molier ląduje w końcu w więzieniu. Na pomoc przychodzi mu znany paryski bogacz. Jourdain ma wobec młodego twórcy nietypowy plan. Pragnie, aby ten nauczył go umiejętności imponowania kobietom. Molier przybywa więc do domu Jourdaina w przebraniu świętoszkowatego Tartuffe'a. Szybko jednak jego uwagę przyciąga żona wybawiciela i…sprawa nabiera nieoczekiwanego obrotu.

"Zakochany Molier" – WP 14:00

"Mad Max: Na drodze gniewu"

Zdobywca największej liczby Oscarów w 2016 roku i prawdziwy pokaz geniuszu George'a Millera, autora trylogii "Mad Max”. "Na drodze gniewu” to pełna niesamowitych akcji, efektów specjalnych i zapierających dech w piersi wybuchów opowieść o postapokaliptycznym świecie. Max (Tom Hardy) pojmany przez ludzi Wiecznego Joe, lokalnego przywódcy, musi sprzymierzyć się ze zbuntowaną Furiosą (Charlize Theron) i pomóc jej dotrzeć do "ziemi obiecanej”. Wieczny Joe i armia jego wyznawców depczą im po piętach, czyniąc z całej opowieści jeden z najbardziej niebywałych pościgów w historii kina.

"Mad Max: Na drodze gniewu" - Cinemax 20:00

"Kung Fu Panda 3"

W najnowszej części uwielbianej serii "Kung Fu Panda" Po poznaje dawno zaginionego ojca Li i obaj ruszają do sekretnej wiosce pand. Kiedy złoczyńca Kai zaczyna zagrażać Chinom, Po musi wytrenować całą wioskę i stworzyć niezwyciężoną drużynę. "Kung Fu Panda 3" to świetnie zrealizowana animacja dla całej rodziny.

"Kung Fu Panda 3" - Canal+ 18:40

"Dystrykt 9"

Jeden z najważniejszych filmów science fiction ostatnich lat. Neil Blomkamp opowiada na pozór wyświechtaną historię o przybyciu obcych na Ziemię. „Dystrykt 9” podchodzi jednak do tego tematu w sposób zaskakujący i oryginalny – kosmici po wylądowaniu w Afryce zostają odizolowani w tytułowym dystrykcie, a cała opowieść w metaforyczny sposób dotyka całkiem ludzkich problemów alienacji, segregacji i nieufności względem odmienności. Bardzo dobre kino nie tylko dla fanów gatunku.

"Dystrykt 9" - Polsat 23:15

"Elitarni"

Jeden z najmocniejszych obrazów XXI wieku, zabierający widzów do brutalnego świata brazylijskiej faveli. Nominowany do Oscara scenarzysta "Miasta Boga" Bráulio Mantovani podjął współpracę z José Padilhą, twórcą słynnego dokumentu „Autobus 174”. Ich wspólny film "Elitarni" oparty został na autentycznych zdarzeniach, które miały miejsce w Rio de Janeiro. Film wywołał olbrzymie kontrowersje w Brazylii, m. in. ze względu na ukazane w nim sceny przemocy, której dopuszczają się brazylijscy policjanci, prowadząc czystki w dzielnicach nędzy.

"Elitarni" - Alekino+ HD 20:10

"Piłkarski Poker"

Chyba najpopularniejszy rodzimy film o tematyce sportowej, ukazujący meandry polskiej piłki w krzywym zwierciadle. "Piłkarski poker" to klasyczna polska komedia, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim. "Drukowane" mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze - czy tak wygląda rzeczywistość polskiej ligi piłkarskiej? Zajrzyj za jej kulisy... Plejada najlepszych aktorów oraz ciągle aktualny i gorący temat gwarantują sto pięć minut doskonałej zabawy.

"Piłkarski Poker" - TVP Historia 20:15

"Cztery noce z Anną"

Polsko-francuski dramat Jerzego Skolimowskiego (scenariusz i reżyseria), który otrzymał m.in. dwa Orły, dwa Złote Lwy i główną nagrodę "Ponad granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego na 5. Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku. W szpitalu w prowincjonalnym miasteczku pracuje pielęgniarka Anna (Kinga Preis) i zakochany w niej Leon (Artur Steranko). Kobieta nie zauważa introwertycznego adoratora. On tymczasem podejmuje próby zbliżenia się do niej...

"Cztery noce z Anną" - TVP Kultura 00:35


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.