Trwa ładowanie...
d2kkuro

Program TV na poniedziałek: "Szwadron", "Ucho prezesa", "Słaby punkt" [14-05-2018]

Dziś w TV "Szwadron", zapomniany, a zarazem jeden z najlepszych filmów Juliusza Machulskiego. Oprócz tego świetny thriller "Słaby punkt" i kolejny odcinek "Ucha prezesa", który pojawi się w Telewizji WP. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 14 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Pazura w filmie "Szwadron" (1992)
Radosław Pazura w filmie "Szwadron" (1992) (Filmpolski.pl)
d2kkuro

"Szwadron"

Dramat wojenny króla komedii, w którym wystąpiły takie gwiazdy polskiego kina jak Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Radosław Pazura czy Jan Machulski. Akcja rozgrywa się w 1863 r. i opowiada o młodym rosyjskim baronie (Pazura), który chcąc przypodobać się dziewczynie, wstępuje do wojska. Kiedy jego szwadron zostaje wysłany do stłumienia polskiego powstania, Fiodor poznaje prawdziwe oblicze wojny. Początkowo licząc na łatwe zdobycie awansu, zaczyna walczyć o życie i zadawać pytanie o słuszność sprawy, w której bierze udział.

"Szwadron" – Kino Polska 20:00

d2kkuro

"Ucho prezesa"

W najnowszym odcinku pt. "Wszyscy tylko nie on" do wyborów prezydenckich zostało jeszcze sporo czasu, ale Prezes i jego sztab już zastanawiają się, kogo w nich wystawić. Czy postawić na sprawdzonych graczy, czy wprowadzić jakąś zmianę? Tą sprawą postanawiają się zająć także byli prezydenci, którym nie w smak działalność obozu rządzącego i nieporadnego Adriana.

"Ucho prezesa" – WP 20:00

Oglądaj "Ucho prezesa" w Telewizij WP:

"Exodus: Bogowie i królowie"

Biblijne widowisko Ridleya Scotta z Christianem Bale'em, Benem Kingsleyem i Sigourney Weaver w rolach głównych to film, obok którego nie można przejść obojętnie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych wizualnych efektów specjalnych, kultowy twórca ukazuje na nowo biblijną historię Mojżesza (Christian Bale), który występuje przeciwko faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i wyprowadza 400 tys. niewolników z Egiptu, nawiedzonego przez dziesięć plag.

d2kkuro

"Exodus: Bogowie i królowie" – Polsat 20:05

"Słaby punkt"

Ryan Gosling i Anthony Hopkins w niezapomnianym thrillerze, który trzyma w napięciu do samego końca. Film opowiada historię asystenta prokuratora okręgowego (Ryan Gosling), który podąża tropem niedoszłego zabójcy swojej żony. Ted Crawford (Anthony Hopkins) wciąga młodego prawnika w skomplikowaną grę, której wynik jest teoretycznie z góry przesądzony. Wszystkie dowody wskazują na winę Crawforda, jednak skazanie go nie będzie takie proste, jak się z początku wydaje.

"Słaby punkt" – Paramount Channel HD 20:00

Oglądaj zwiastun "Exodus: Bogowie i królowie":

"Obce ciało"

Międzynarodowa koprodukcja w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Agacie Buzek, Agnieszce Grochowskiej i Weronice Rosati na ekranie partneruje Włoch Riccardo Leonelli. "Obce ciało" to ostatni film, do którego muzykę napisał wybitny kompozytor – zmarły w grudniu 2013 roku Wojciech Kilar. Film opowiada historię pary zakochanych (Buzek i Leonelli), którzy poznają się we Włoszech. Sielanka zostaje przerwana przez dziewczynę, która decyduje się na powrót do Polski i wstąpienie do klasztoru. Przystojny Włoch nie daje jednak za wygraną. Na jego drodze do odzyskania ukochanej stają wkrótce dwie bezwzględne kobiety.

d2kkuro

"Obce ciało" – TVP Kultura 21:00

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2kkuro

Podziel się opinią

Share

d2kkuro

d2kkuro