Trwa ładowanie...
camerimage
22-08-2011 15:27

Przegląd kina niemieckiego na Plus Camerimage 2011

Przegląd kina niemieckiego na Plus Camerimage 2011Źródło: www.pluscamerimage.pl
d6gfjq5
d6gfjq5

Podczas XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage zostanie zaprezentowany dorobek tzw. trzeciej fali niemieckiej kinematografii, która obejmuje działalność twórczą młodych reżyserów debiutujących w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

W ramach retrospektywy pokazane zostaną filmy skupiające się przede wszystkim na temacie wielokulturowości społeczeństwa niemieckiego.

Jest to temat niezwykle aktualny i „nośny”, a w odniesieniu do krajów „starej Europy” nabiera uniwersalności oraz głębszego znaczenia. Z jednej strony odzwierciedla bowiem kulturową fascynację Wschodem, elementem tajemniczości jaki wnosi on do społeczeństwa, a z drugiej pokazuje realny aspekt ekonomiczny i strach przed przeciążeniem i tak już nadwyrężonych systemów socjalnych (w tym kontekście powracający problem nacjonalizmu i ksenofobii).

Sposób w jaki młodzi niemieccy twórcy opowiadają w swoich filmach o życiu mniejszości narodowych w Niemczech, charakterze relacji z rodowitymi Niemcami i ich sytuacji społeczno-ekonomicznej, stanowi ciekawą formę interpretacji tego zagadnienia. Jako zjawisko stosunkowo nowe w kinie niemieckim, pokazuje też prawdopodobny kierunek rozwoju tej tematyki, przygotowując grunt pod kolejne produkcje filmowe.

W retrospektywie niemieckiej znajdzie się między innymi kilka filmów Fatih Akina, wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych festiwalach niemieckiego reżysera pochodzenia tureckiego, jak również nieco mniej znane produkcje oraz ko-produkcje niemieckie, jak np.: "Manila" w reżyserii Romualda Karmakera, "Kebab Connection" Anno Saula, "Import/Export" Ulricha Seidla, "Bratobójstwo" Yilmaza Arslana, czy film "Offset", którego reżyserem jest Didi Danquart.

Festiwal odbędzie się w tym roku w Bydgoszczy w dniach od 26 listopada do 3 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

d6gfjq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6gfjq5