Trwa ładowanie...
Aktualności
+1

Ruszył proces dotyczący korupcji w oddziale TVP w Suwałkach

Share
Ruszył proces dotyczący korupcji w oddziale TVP w Suwałkach
dhyvs0p

Przed Sądem Rejonowym w Suwałkach (Podlaskie) rozpoczął się w piątek proces dotyczący przypadków korupcji związanej m.in. z działalnością telewizji publicznej. O przyjęcie łapówek oskarżony jest były kierownik redakcji TVP w Suwałkach. Andrzej S. nie przyznał się do winy.

Zarzuty dotyczą przyjęcia łapówek od zewnętrznego producenta audycji telewizyjnych w redakcji TVP w Suwałkach w latach 2001-2007. Andrzej S. miał przyjąć co najmniej 68,2 tys. zł. Dzięki przekazanym łapówkom producent mógł - według prokuratury - liczyć na zlecenia od TVP.

Przed sądem oskarżony nie przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia, w których argumentował, że to właścicielka firmy producenckiej pomówiła go o przyjęcie łapówek. Kobieta ma być jednym z głównych świadków w sprawie.

dhyvs0p

Sąd Rejonowy w Suwałkach wyłączył ze sprawy głównej wątek poboczny. Dotyczy on m.in. ordynatora jednego z oddziałów tamtejszego szpitala Włodzimierza K. Lekarz miał przyjąć w sumie 2,5 tys. zł oraz kilka wędzonych węgorzy od pacjenta, za przeprowadzenie operacji i "właściwą opiekę". W tej sprawie kolejny oskarżony, były dyrektor ośrodka TVP w Białymstoku Wojciech S., miał obiecać lekarzowi emisję audycji promującej oddział przez niego kierowany. Sprawa ma trafić do Sądu Rejonowego w Wysokim Mazowieckiem.

Zobacz także:

**[

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

dhyvs0p

Podziel się opinią

Share
dhyvs0p
dhyvs0p