Trwa ładowanie...
d30rpg2

Sęp

Najnowsze informacje
3.6
(10 głosów)
Oceń:
10
3
d30rpg2

„Sęp” to polski thriller nakręcony w 2011 roku, w reżyserii Eugeniusza Korina, który także napisał scenariusz. Za produkcję odpowiadają Roman Gutek, Sylwia Wilkos oraz Klaudiusz Frydrych. Pierwszy raz w historii polskiej kinematografii, całą ścieżkę dźwiękową filmu stworzył znany, brytyjski zespół muzyczny Archive. Zespół, po obejrzeniu fragmentów filmu "Sęp", zgodził się, żeby cały klimat filmu zbudowany został na najlepszych kawałkach zespołu.

W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa - policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę - kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory.

Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?

W trakcie ponad 47 dni zdjęciowych na planie spotkali się najlepsi polscy aktorzy. Poza Michałem Żebrowskim, Pawłem Małaszyńskim i Danielem Olbrychskim w filmie zagrali m.in.: Anna Przybylska, Anna Dereszowska, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski i Mirosław Baka.

Sęp
Tytuł oryginalny

Sęp

Gatunek

akcji, thriller

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

11.01.2013

Czas trwania

133 min.

Obsada

Podziel się opinią

10
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rpg2
d30rpg2
d30rpg2