Trwa ładowanie...
d3is0vk

Skóra, w której żyję

Najnowsze informacje
4.6
(35 głosów)
Oceń:
1
d3is0vk

"Skóra, w której żyję" to kolejny film Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina. Po raz pierwszy w swojej karierze twórca Wszystko o mojej matce sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry'ego Jonqueta.

Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia. O Tarantuli krytycy pisali, że to Markiz de Sade i Jean-Paul Sartre w jednym, więc thriller Skóra, w której żyję na jej podstawie, ma szansę stać się jednym z najbardziej szokujących filmów w dorobku Almodóvara.

W rolach głównych wystąpią: Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya, która ma szansę stać się nową muzą Almodóvara. W obsadzie filmu znajdą się też m.in. Marisa Paredes, Blanca Suárez, Eduard Fernández czy José Luis Gómez. Muzykę, tradycyjnie już, napisał Alberto Iglesias.

Skóra, w której żyję
Tytuł oryginalny

La piel que habito

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

16.09.2011

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3is0vk
d3is0vk
d3is0vk
d3is0vk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj