Trwa ładowanie...
dm2ej4v

Stoker

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
dm2ej4v

„Stoker” to amerykański thriller psychologiczny z 2012 roku. Za kamerą stanął koreański mistrz kina akcji Park Chan-wook, dla którego byłby to pierwszy film anglojęzyczny (”Oldboy”, ”Pani zemsta”). Autorem scenariusza jest gwiazdor serialu "Skazany na śmierć" Wentworth Miller. Aktor napisał go pod pseudonimem Ted Foulke. Muzykę skomponował Clint Mansell, a za produkcję odpowiadają Ridley Scott i Tony Scott.

Ojciec kilkunastoletniej Indii Stoker ginie w tajemniczym wypadku samochodowym. Wkrótce potem do wielkiego, położonego na odludziu domu, w którym dziewczyna mieszka wraz z niezrównoważoną matką, wprowadza się brat zmarłego, wuj Charlie. India nie wiedziała dotąd o jego istnieniu. Początkowo jest zafascynowana Charlie’em, szybko jednak nabiera podejrzeń co do jego intencji.

W rolach głównych wystąpili: Mia Wasikowska (”Alicja w krainie czarów”) jako India Stoker, Matthew Goode (”Wszystko gra”) jako Charlie Stoker; nagrodzona Oscarem Nicole Kidman (”Godziny”) jako Evelyn Stoker, nominowana do Oscara Jackie Weaver (”Królestwo zwierząt”) jako Gwendolyn Stoker, a także Dermot Mulroney - Richard Stoker, Alden Ehrenreich - Whip Taylor, Lucas Till - Chris Pitts.

Stoker
Tytuł oryginalny

Stoker

Gatunek

dramat, horror, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

10.05.2013

Czas trwania

98 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm2ej4v
dm2ej4v
dm2ej4v