Trwa ładowanie...
straszny film 5
04-04-2013 18:14

''Straszny film 5'': Restart najsłynniejszej serii filmowych parodii!

''Straszny film 5'': Restart najsłynniejszej serii filmowych parodii!Źródło: Dimension Films
doyl0pk
doyl0pk

Hollywood nie może przejść obojętnie obok faktu, że do najśmieszniejszych rzeczy na świecie należą... hollywoodzkie filmy.

Było więc tylko kwestią czasu, by powstała kolejna część parodystycznego cyklu nabijającego się bezlitośnie z wielkich kasowych hitów. W piątej i ostatniej odsłonie czteroczęściowej trylogii „Straszny film”zobaczymy zupełnie nowych bohaterów, którzy – w podobnym stylu jak ich poprzednicy – zmierzą się z pułapkami, zastawianymi na nich przez nieobliczalne życie.

Tym razem w rolach głównych wystąpią: idolka nastoletniej publiczności Ashley Tisdale(„High School Musical”), skandalistka Lindsay Lohan („Wredne dziewczyny”) oraz Charlie Sheen („Dwóch i pół”). Film wyreżyserował kuzyn Spike'a Lee, Malcolm D. Lee („Drużba”, „Tajniak”, „Soul Men”).

Przypomnijmy, że pierwszy film z tej serii zrealizowano w 2000 roku. Niespodziewanie stał się przebojem, przynosząc tylko w USA – przy śmiesznie niskim budżecie 19 milionów dolarów – aż 157 milionów dolarów wpływów! Do tej pory cała seria zarobiła ponad 700 mln dolarów. Reżyser poprzednich dwóch części, David Zucker („Czy leci z nami pilot?”, cykl „Naga broń”), tym razem pełnił rolę scenarzysty i producenta.

doyl0pk

– Wielokrotnie oglądamy parodiowane przez nas filmy, by wyłowić okazje do żartów. Niektóre sceny zainscenizowane są identycznie jak w oryginałach, by potem w całkowicie inny (mam nadzieję, że zaskakujący) sposób się rozwinąć – opowiadał o swojej pracy nieobliczalny filmowiec.

W domu młodego małżeństwa mają miejsce niepokojące wydarzenia. Korzystając z pomocy kamer i sztabu specjalistów, małżonkowie odkrywają, że ich dom jest opętany przez demona. „Straszny film 5” parodiuje głośne filmy ostatnich kilku sezonów – m.in. „Paranormal Activity”, „Czarny łabędź”, „Igrzyska śmierci”, „Incepcja” i „Oszukać przeznaczenie”.

doyl0pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doyl0pk