Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — jest data premiery

Znamy datę premiery filmu o pedofilii autorstwa Tomasza Sekielskiego. Dziennikarz uzbierał na produkcję kilkaset tysięcy złotych. Zapowiadano, że jego dzieło poważnie wstrząśnie polskim Kościołem. Ukazał się zwiastun “Tylko nie mów nikomu”.

Share
Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — jest data premiery
Źródło: Forum
d1z79dq

Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — data premiery

Od kilku miesięcy Tomasz Sekielski zapowiadał prace nad filmem o pedofilii w Kościele. Organizowane były zbiórki finansowe, które miały wpływ na tempo i jakość realizacji produkcji.

- "Ten film powstaje dzięki Waszej pomocy. Blisko 2500 osób współfinansowało tę bardzo trudną produkcję. To przełom w niezależnym polskim dziennikarstwie" — pisał w poście ze zwiastunem na Facebooku.

d1z79dq

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” będzie miała miejsce 11 maja na kanale dziennikarza na YouTube’ie. Obejrzymy go całkowicie za darmo.

Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — o czym dokładnie jest?

Sekielski nad filmem o pedofilii pracował razem z bratem przez ponad rok. Zwiastun sugeruje, że to będą przede wszystkim rozmowy z ofiarami molestowania przez księży. Wspominają, że księża zabronili im mówić o zajściach. - “Jak powiem, to wtedy nie zostanę zbawiony i będę potępiony” — powiedziała jedna z poszkodowanych osób.

- W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok, ważni hierarchowie. Są księża, którzy tak jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych - jak nam się przez lata wydawało - a za tymi dziełami kryła się tragedia i cierpienie dzieci — mówił Tomasz Sekielski w rozmowie z portalem gazeta.pl.

d1z79dq

Podziel się opinią

Share
d1z79dq
d1z79dq