Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — jest data premiery

Znamy datę premiery filmu o pedofilii autorstwa Tomasza Sekielskiego. Dziennikarz uzbierał na produkcję kilkaset tysięcy złotych. Zapowiadano, że jego dzieło poważnie wstrząśnie polskim Kościołem. Ukazał się zwiastun “Tylko nie mów nikomu”.

Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — jest data premieryŹródło: Forum
dzkcaqw
dzkcaqw

Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — data premiery

Od kilku miesięcy Tomasz Sekielski zapowiadał prace nad filmem o pedofilii w Kościele. Organizowane były zbiórki finansowe, które miały wpływ na tempo i jakość realizacji produkcji.

- "Ten film powstaje dzięki Waszej pomocy. Blisko 2500 osób współfinansowało tę bardzo trudną produkcję. To przełom w niezależnym polskim dziennikarstwie" — pisał w poście ze zwiastunem na Facebooku.

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” będzie miała miejsce 11 maja na kanale dziennikarza na YouTube’ie. Obejrzymy go całkowicie za darmo.

Tomasz Sekielski: Film o pedofilii — o czym dokładnie jest?

Sekielski nad filmem o pedofilii pracował razem z bratem przez ponad rok. Zwiastun sugeruje, że to będą przede wszystkim rozmowy z ofiarami molestowania przez księży. Wspominają, że księża zabronili im mówić o zajściach. - “Jak powiem, to wtedy nie zostanę zbawiony i będę potępiony” — powiedziała jedna z poszkodowanych osób.

dzkcaqw

- W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok, ważni hierarchowie. Są księża, którzy tak jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych - jak nam się przez lata wydawało - a za tymi dziełami kryła się tragedia i cierpienie dzieci — mówił Tomasz Sekielski w rozmowie z portalem gazeta.pl.

dzkcaqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzkcaqw