Trwa ładowanie...

TVP wydało oświadczenie w sprawie "Nocnej zmiany" Jacka Kurskiego

TVP wydało oświadczenie w związku z emisjami filmu "Nocna zmiana" i pojawiającymi się w mediach informacjami, że jego autor otrzymał za każdą z nich wynagrodzenie. Przypomnijmy, że reżyserem dokumentu jest Jacek Kurski, a film był pokazywany aż sześć razy, na różnych kanałach Telewizji Polskiej.

TVP wydało oświadczenie w sprawie "Nocnej zmiany" Jacka KurskiegoŹródło: PAP
d22c2x5

W oświadczeniu czytamy: TVP nie wypłaciła autorom żadnych wynagrodzeń z tytułu emisji filmu dokumentalnego "Nocna zmiana”. Kwestie rozliczeń z tytułu tantiem są sprawą pomiędzy właściwą organizacją zbiorowego zarządzania a autorami dzieła. Prezes TVP Jacek Kurski, autor scenariusza i reżyser filmu, wszelkie tantiemy należne z tytułu emisji filmu "Nocna zmiana" przekaże na cele charytatywne.

"Nocna Zmiana" to film dokumentalny Jacka Kurskiego i Michała Balcerzaka ukazujący negatywny obraz odwołania rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku. Film został przypomniany 4 czerwca w rocznicę wydarzeń.

W dokumencie poświęconym wydarzeniom sprzed 25 lat, za podstawę scenariusza posłużyła książka Jacka Kurskiego i Piotra Semki z 1993 roku. W filmie wykorzystano materiały archiwalne TAI oraz nagrania VHS autorstwa Włodzimierza Kuligowskiego. "Nocna zmiana" przedstawia w złym świetle ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsę i część środowisk politycznych niechętnych rządowi Jana Olszewskiego.

Sprawdź, co #dziejesiewpopkulturze:

d22c2x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22c2x5