Trwa ładowanie...
dkjorwk

Waldemar Błaszczyk

Najnowsze informacje
3.9
(37 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Bardo Śląskie, Polska

Filmografia:
dkjorwk

Polski aktor, przede wszystkim telewizyjny, znany z udziału w takich serialach, jak „Egzamin z życia”, „Klan”, „Na kocią łapę”, czy „Doręczyciel”. Mąż aktorki Ewy Gawryluk.

Urodził się w 1973 roku w Bardzie Śląskim – niedużym miasteczku w województwie dolnośląskim, tuż przy granicy polsko-czeskiej. Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1998 roku, jeszcze w tym samym roku debiutując na scenie w roli króla Francji w „Królu Learze” Szekspira w reżyserii Macieja Prusa na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. Z Narodowym związany był przez cały sezon.

Kiedy był jeszcze studentem, miał szansę zaliczyć bardzo spektakularny, pierwszoplanowy debiut filmowy u boku niezapomnianej Katarzyny Figury w głośnym filmie „Autoportret z kochanką” Radosława Piwowarskiego (1996). Film cieszył się dobrym odbiorem, a świetna rola zbuntowanego Kuby została doceniona przez widzów, przynosząc mu aktorską nagrodę publiczności na Przeglądzie Filmowym ‘Prowincjonalia’ w Słupcy k. Konina.

Niestety, świetnie rokujący początek kariery nie rozwinął się w kierunku, którego można by oczekiwać. Nie licząc udziału w sensacyjnej produkcji „Tam i z powrotem” Wojciecha Wójcika (2001) i drugoplanowej roli u boku Agnieszki Pilaszewskiej w głośnej komedii romantycznej „Ja wam pokażę!” Denisa Delica (2006), Błaszczyk jest właściwie nieobecny na dużym ekranie.

Od ponad dziesięciu lat związany jest niemal wyłącznie z telewizją, jednak nawet wśród jego serialowych ról ciężko wskazać jakąś rzeczywiście wyrazistą, najbardziej charakterystyczną. Grał lekarza (telenowela „Czułość i kłamstwa” 1999-2000, sitcom „Niania”), policjanta („Więzy krwi” 2001), ochroniarza („Zostać miss 2”, „Tak czy nie?” 2003) i dziennikarza („Egzamin z życia” 2005-2006). Nie zabrakło go na planie najpopularniejszych polskich telenoweli - wcielił się w postać narzeczonego Agnieszki z „Klanu” i kolegi Marka w „M jak miłość”.

W 2004 roku był związany z sitcomem „Camera Cafe”, a w 2006 roku – z krótko emitowanym, polsatowskim serialem „Kochaj mnie, kochaj!” z Anną Powierzą. Rok później powtórzył rolę Krzysztofa, partnera Uli w serialowej wersji „Ja wam pokażę” (2007), tym razem z Edytą Jungowską w roli Judyty i z Aleksandrą Konieczną w roli Uli. Żadna z tych produkcji, pechowo, nie cieszyła się dobrą oglądalnością. Podobnie było z serialami, z którymi Błaszczyk związał się rok później – „Doręczycielem” z Arturem Barcisiem i „Na kocią łapę” z Magdaleną Wójcik i Pawłem Delągiem (2008).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkjorwk
dkjorwk
dkjorwk