Trwa ładowanie...
dg0tiew
dg0tiew

Waldemar Błaszczyk - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Bardo Śląskie, Polska

Filmografia:

Autoportret z kochanką (1996) (Kuba)

Tam i z powrotem (2001) (Oficer wydz. paszp.)

Więzy krwi (2001) (2001) (Marcin Bochenek)

Daleko od noszy 2 ()

Komisarz Alex () (Piotr Szubski)

Sfora (serial) () (Partner Anity Nowickiej)

Zostać miss 2 () (Ochroniarz)

Wiadomości z drugiej ręki () (Tomasz Kromer)

CityLajf () (Maciek)

Ojciec Mateusz () (Robert Galiński)

Ja Wam pokażę! (serial) () (Krzysztof)

Camera Cafe () (Marcin)

Doręczyciel () (Rafał Kmiecik)

Trzy Minuty. 21:37 (2009) (lekarz)

Na kocią łapę () (Andrzej Poznański)

Kochaj mnie, kochaj! () (Darek Dajewski)

Ja wam pokażę! (2006) (Krzysztof)

Zdjęcie
Podziel się

Polski aktor, przede wszystkim telewizyjny, znany z udziału w takich serialach, jak „Egzamin z życia”, „Klan”, „Na kocią łapę”, czy „Doręczyciel”. Mąż aktorki Ewy Gawryluk.

Urodził się w 1973 roku w Bardzie Śląskim – niedużym miasteczku w województwie dolnośląskim, tuż przy granicy polsko-czeskiej. Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1998 roku, jeszcze w tym samym roku debiutując na scenie w roli króla Francji w „Królu Learze” Szekspira w reżyserii Macieja Prusa na scenie Teatru Narodowego w Warszawie. Z Narodowym związany był przez cały sezon.

Kiedy był jeszcze studentem, miał szansę zaliczyć bardzo spektakularny, pierwszoplanowy debiut filmowy u boku niezapomnianej Katarzyny Figury w głośnym filmie „Autoportret z kochanką” Radosława Piwowarskiego (1996). Film cieszył się dobrym odbiorem, a świetna rola zbuntowanego Kuby została doceniona przez widzów, przynosząc mu aktorską nagrodę publiczności na Przeglądzie Filmowym ‘Prowincjonalia’ w Słupcy k. Konina.

Niestety, świetnie rokujący początek kariery nie rozwinął się w kierunku, którego można by oczekiwać. Nie licząc udziału w sensacyjnej produkcji „Tam i z powrotem” Wojciecha Wójcika (2001) i drugoplanowej roli u boku Agnieszki Pilaszewskiej w głośnej komedii romantycznej „Ja wam pokażę!” Denisa Delica (2006), Błaszczyk jest właściwie nieobecny na dużym ekranie.

dg0tiew

Od ponad dziesięciu lat związany jest niemal wyłącznie z telewizją, jednak nawet wśród jego serialowych ról ciężko wskazać jakąś rzeczywiście wyrazistą, najbardziej charakterystyczną. Grał lekarza (telenowela „Czułość i kłamstwa” 1999-2000, sitcom „Niania”), policjanta („Więzy krwi” 2001), ochroniarza („Zostać miss 2”, „Tak czy nie?” 2003) i dziennikarza („Egzamin z życia” 2005-2006). Nie zabrakło go na planie najpopularniejszych polskich telenoweli - wcielił się w postać narzeczonego Agnieszki z „Klanu” i kolegi Marka w „M jak miłość”.

W 2004 roku był związany z sitcomem „Camera Cafe”, a w 2006 roku – z krótko emitowanym, polsatowskim serialem „Kochaj mnie, kochaj!” z Anną Powierzą. Rok później powtórzył rolę Krzysztofa, partnera Uli w serialowej wersji „Ja wam pokażę” (2007), tym razem z Edytą Jungowską w roli Judyty i z Aleksandrą Konieczną w roli Uli. Żadna z tych produkcji, pechowo, nie cieszyła się dobrą oglądalnością. Podobnie było z serialami, z którymi Błaszczyk związał się rok później – „Doręczycielem” z Arturem Barcisiem i „Na kocią łapę” z Magdaleną Wójcik i Pawłem Delągiem (2008).

dg0tiew
dg0tiew
dg0tiew