Trwa ładowanie...
ddkpl8h

We mgle

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
ddkpl8h

„We mgle” (oryg. V tumane) to rosyjski dramat wojenny z 2012 roku w reżyserii Sergeia Loznitsa, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiadają Leontine Petit, Vilnis Kalnaellis oraz Heino Deckert. „We mgle” to drugi film fabularny znanego dokumentalisty Siergieja Łoźnicy, nagrodzonego za m.in. na festiwalach w Cannes, Karlowych Warach, Lipsku czy Oberhausen. Film współfinansowało pięć krajów, a w ekipie znaleźli się: Polacy, Łotysze, Litwini, Niemcy, Rosjanie, Białorusini i Rumuni.

„We mgle” jest przypowieścią na temat wojny i tego, jaki ma wpływ na duszę i osobowość człowieka. Film skontrowany jest z długich ujęć, pokazujących ludzi, przemierzających surowy i zimny krajobraz, zdominowany przez ciszę i przemoc.

Zachodnie rubieże Związku Radzieckiego. Jest rok 1942. Na terenie okupowanym przez Niemców, miejscowi partyzanci prowadzą brutalną kampanię przeciw najeźdźcy. Nieopodal wsi, w której mieszka pracownik kolei Suszenja, wykoleja się pociąg. Niewinny Suszenja wraz z grupą sabotażystów trafia do aresztu, ale uchodzi z życiem. Niemiecki oficer postanawia puścić go wolno, lecz w związku z szerzącymi się plotkami o jego rzekomej zdradzie, dwaj partyzanci – Burow i Wojtek, wychodzą z lasu, aby dokonać odwetu.

Gdy dopadają ofiarę, wpadają w zasadzkę. Suszenja zostaje sam i musi zmierzyć się z ciężko rannym partyzantem. W głębi pierwotnej puszczy kategorie „przyjaciel” i „wróg” nie istnieją, a granica pomiędzy zdradą a bohaterstwem okazuje się mało widoczna. Suszenja musi dokonać moralnego wyboru pomiędzy dobrem i złem, będąc w sytuacji, w której trudno o proste i jednoznaczne decyzje.

W filmie „We mgle” w rolach głównych wystąpili: Vladimir Svirskiy jako Suszenja, Vladislav Abashin – Burov, Sergei Kolesov – Voitik, Nikita Peremotovs – Grisha, Yuliya Peresild – Anelya, Kirill Petrov – Koroban, Dmitrijs Kolosovs – Mishuk, Stepans Bogdanovs – Topchievsky.

We mgle
Tytuł oryginalny

V tumane

Gatunek

dramat, wojenny

Kraj produkcji

Holandia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

24.05.2013

Czas trwania

127 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddkpl8h
ddkpl8h
ddkpl8h