Trwa ładowanie...

Włoska prasa: nagroda dla Polańskiego zadośćuczynieniem?

Share
Roman Polański
Roman PolańskiŹródło: AFP
d2x4lep

Włoska prasa zastanawia się, czy Srebrny Niedźwiedź festiwalu w Berlinie dla Romana Polańskiego za najlepszą reżyserię to tylko uznanie dla jego filmu *"Autor widmo", czy też próba zadośćuczynienia.*

"Corriere della Sera" wyraża przekonanie, że "Autor widmo" to film nadzwyczajny, ale jednocześnie to "UFO na tle innych produkcji". Może należało film Polańskiego zaprezentować poza konkursem - sugeruje krytyk największej włoskiej gazety. Nagroda dla reżysera "przypomina rodzaj obowiązkowej rekompensaty" - ocenia krytyk.

Szersze rozważania na temat znaczenia nagrody dla Polańskiego snuje na łamach "La Repubblica" autor artykułu zatytułowanego "Od aresztu domowego do triumfu na festiwalu". Dziennik przytacza zrelacjonowane przez producentów w Berlinie słowa reżysera o tym, że i tak by nie przyjechał po nagrodę, bo ostatnim razem w drodze na inny festiwal został zatrzymany.

d2x4lep

"Polański potwierdza, że jest mistrzem czarnego humoru, artystą zdolnym do ironizowania na swój temat, co zawsze doceniali jego fani i jakim znają go przyjaciele, zwłaszcza od tego dramatycznego 27 września zeszłego roku" - podkreśla autor relacji z Berlina, przywołując datę aresztowania reżysera w Zurychu. Zarazem gazeta podkreśla, że Polański na nagrodę w pełni zasłużył. W Berlinie zaś, zauważa, czekano choćby na nagrane wcześniej przesłanie od artysty.

"Zaoczny Niedźwiedź" - tak o nagrodzie dla Romana Polańskiego pisze "La Stampa".

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2x4lep

Podziel się opinią

Share
d2x4lep
d2x4lep