Trwa ładowanie...
01-10-2010 20:34

Wokalista Tool na przeglądzie kulinarnym

Wokalista Tool na przeglądzie kulinarnymŹródło: Jupiterimages
dtoks65
dtoks65

Obraz "Krew, pot i wino" Maynarda Jamesa Keenana zostanie zaprezentowany w ramach 2. Przeglądu Filmów Kulinarnych. Seans odbędzie się 3 października o godzinie 20.30 w Kinie Kultura w Warszawie.

Keenan, znany z zespołów Tool czy A Perfect Circle, wraz ze swoim wspólnikiem i specjalistą do spraw uprawy winorośli - Erickiem Glomskim, założyli winnicę w Północnej Arizonie, gdzie panuje klimat podzwrotnikowy i suchy. Nie są to sprzyjające warunki do uprawy, projekt Keenana i Glomskiego dziwi więc wiele osób. Dlatego właśnie twórcy dokumentu postanowili przyjrzeć się pracy bohaterów i sprawdzić, jakie przynosi efekty.

Tłem do opowieści Keenana jest historia regionu i zachwycające zdjęcia przyrody. Jednak oprócz wina, uwaga widza skupia się na osobie samego wokalisty - z jednej strony charyzmatycznego frontmana zespołów rockowych, z drugiej zaś zaangażowanego właściciela winnicy, samodzielnie nadzorującego uprawę. Twórcom udało się przedstawić bohatera jako osobę pełną kontrastów: mądrą, uprzejmą, kreatywną, pozornie tylko gotową do wybuchów wściekłości. Działalność muzyczna Keenana, mimo, że w filmie wykorzystano utwory artysty, nie stanowi tematu dla twórców obrazu.

Powracającym motywem obrazu jest udawany wywiad, którego Keenan udziela głupkowatym dziennikarzom, gospodarzom telewizyjnego talk-show "Focus on Interesting Things". W ich rolę wcielili się komicy Tim Heidecker i Eric Wareheim, prywatnie przyjaciele Keenana. W filmie gościnnie wystąpiła również aktorka Milla Jovovich.

Ostatnie dzieło w dorobku Tool to "10,000 Days" z maja 2006 roku. Dyskografię A Perfect Circle wieńczy longplay "eMOTIVe" z listopada 2004 roku.

dtoks65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtoks65