Trwa ładowanie...

Zobacz jak rekonstruuje się stare polskie filmy [wideo]

Zobacz jak rekonstruuje się stare polskie filmy [wideo]Źródło: PISF
d5tvs6w
d5tvs6w

Dzięki współfinansowaniu PISF, co roku kolejne polskie filmy są rekonstruowane cyfrowo w ramach projektu KinoRP. Za rekonstrukcję obrazu wielu z nich odpowiedzialny jest warszawski dom postprodukcyjny The Chimney Pot.

Od 2008 roku firma odnowiła już ponad 20 obrazów m.in. "Mniejsze niebo" Janusza Morgensterna, "Wesele" Andrzeja Wajdy, "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa, "Eroikę" Andrzeja Munka.

The Chimney Pot jest pierwszym laureatem Nagrody PISF w kategorii „Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii", przyznanej w 2011 roku podczas 36. FPFF w Gdyni. Ekipa PISF odwiedziła siedzibę firmy, gdzie o powstaniu projektu KinoRP, szczegółach pracy i problemach związanych z rekonstrukcją cyfrową polskich filmów opowiedzieli nam: prezes Jędrzej Sabliński, szef działu rekonstrukcji Łukasz Rutkowski oraz specjaliści - Kamil Rutkowski (digital intermediate) i Andrzej Łucjanek (cyfrowa rekonstrukcja obrazu).

Poniżej prezentujemy kulisy cyfrowej rekonstrukcji przeprowadzanej w studiu The Chimney Pot:

d5tvs6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj