Trwa ładowanie...
d2modd7

Życie Pi 3D

Najnowsze informacje
3.9
(8 głosów)
Oceń:
2
1
d2modd7

„Życie Pi” (ang. Life of Pi) to amerykańska ekranizacja słynnej powieści Yanna Martela, którą w cyfrowym 3D zrealizował Ang Lee, wyróżniony Oscarem za reżyserię ”Tajemnicy Brokeback Mountain”. Prace na planie trójwymiarowej produkcji były realizowane na Tajwanie i w Indiach. Scenariusz napisał David Magee, muzykę skomponował Mychael Danna, zaś za produkcje odpowiadają Ang Lee, Gil Netter oraz David Womark.

Książka, na podstawie której powstał film, stała się międzynarodowym bestsellerem, który rozszedł się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. „Życie Pi” to niesamowita historia 16-letniego chłopca, który po katastrofie statku spędził na Pacyfiku w szalupie ratunkowej 227 dni w towarzystwie trzyletniego tygrysa bengalskiego, a także hieny, zebry i orangutana. To niezwykła, przejmująca opowieść o rozpaczy, strachu, wierze i szczęściu.

Przedpremierowy pokaz filmu w Polsce odbył się podczas Plus Camerimage 24 listopada 2012 roku w bydgoskiej Opera Nova, trzy dni po amerykańskiej premierze. Właściwa premiera filmu w Polsce została zaplanowana na styczeń 2013 roku.

W roli głównej występuje 17-letni debiutant, Suraj Sharma. Ten uczeń z Delhi pokonał ponad trzy tysiące innych kandydatów, których Lee przesłuchiwał przez wiele miesięcy. W filmie zagrali także: Irrfan Khan jako dorosły Pi Patel, Tabu Tabu - Gita Patel, Adil Hussain - Santosh Patel, Gérard Depardieu – Kucharz, Ayush Tandon - Pi Patel (11-12 lat), Rafe Spall – Pisarz, Shravanthi Sainath – Anandi, Vibish Sivakumar - Ravi Patel (18-19 lat).

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2modd7
d2modd7
d2modd7