Antychryst
Willem Dafoe („Ostatnie kuszenie Chrystusa”, „Spiderman”) i Charlotte Gainsbourg („21 gram”) w horrorze twórcy kultowego „Królestwa” i „Przełamując fale” Larsa von Triera.
Niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film „Slumdog. Milioner z ulicy”. To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę „Dziecka Rosemary” Polańskiego i „Lśnienia” Kubricka.
Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami.
Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy.
Antychryst
| Tytuł originalny | Antichrist |
| Gatunek | horror |
| Kraj produkcji | Francja |
| Rok produkcji | 2009 |
| Czas trwania | 100 min. |
| Obsada |