Zakończyła się konferencja prasowa ws. śmierci reżysera Marcina Wrony

Zakończyła się konferencja prasowa, którą organizatorzy 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni zorganizowali w związku ze śmiercią Marcina Wrony, reżysera filmu „Demon” (czytaj naszą recenzję)
, który walczy o Złote Lwy w konkursie głównym imprezy. Prowadzący zwrócili się z prośbą o nierozprzestrzenianie plotek na temat okoliczności śmierci artysty. Wyjawili również, że sprawa jest badana przez policję. W związku z tragedią zaplanowana na dzisiejszy wieczór gala finałowa imprezy zostanie skrócona. Organizatorzy zrezygnowali również z czerwonego dywanu.

Zakończyła się konferencja prasowa ws. śmierci reżysera Marcina Wrony
Źródło zdjęć: © ONS.pl

* Wcześniej w oświadczeniu dla mediów organizatorzy festiwalu napisali: - W piątek w nocy zmarł nagle Marcin Wrona, reżyser filmu „Demon”, pokazanego w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jako organizatorzy Festiwalu, a zarazem przyjaciele Marcina, jesteśmy głęboko poruszeni i zasmuceni Jego odejściem. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Żonie i Najbliższym reżysera. Jednocześnie informujemy, że planowane na dzisiejszy wieczór wręczenie nagród odbędzie się w wersji skróconej i z pełnym poszanowaniem pamięci po Marcinie*- podali organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalu.

- We are deeply shocked and saddened by the sudden death of Marcin Wrona, the director of DEMON, a competition film at Gdynia Film Festival. There are no adequate words for a situation like this and we all await more information. For now, there's only sadness, shock and grief- napisał na Facebooku Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny festiwalu w Gdyni.

Marcin Wrona był reżyserem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Urodził się 25 marca 1973 roku w Tarnowie. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie, a także reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie (2005 r.). Od 2006 roku wykładał reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

W 2007 roku Wrona za scenariusz „Mojej krwi” (tytuł roboczy „Tamagotchi”) zdobył Grand Prix polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill, a także zajął trzecie miejsce w międzynarodowym finale tego konkursu w Cannes. Reżyser zrealizował „Moją krew” w 2009 roku i zdobył swoim debiutanckim filmem Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę za Scenariusz na Festiwalu Debiutów Młodzi i Film w Koszalinie (2009 r.).

Jego drugim pełnometrażowym filmem był „Chrzest” z 2010 roku.

Wiadomość w trakcie aktualizacji

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (144)