Trwa ładowanie...

27. Warszawski Festiwal Filmowowy - ujawniamy pierwsze tytuły

27. Warszawski Festiwal Filmowowy - ujawniamy pierwsze tytułyŹródło: WFF
df0uf5k
df0uf5k

Organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego ujawnili część tytułów, które będą brały dział w jego 27. edycji. Festiwal odbędzie się w dniach 7-16 października.

Ostateczną listę filmów zostanie ogłoszona w środę, 21 września na specjalnej konferencji prasowej. Już teraz jednak ujawniono polskie akcenty, których spodziewać się możemy podczas festiwalu.

"Róża", reż. Wojciech Smarzowski. W rolach głównych Marcin Dorociński i Agata Kulesza. Producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a dystrybutorem Monolith Films. „Róża” będzie miała premierę międzynarodową 11 września na festiwalu w Toronto, a następnie zostanie pokazana w Busan.

"Wymyk", reż. Greg Zgliński. W rolach głównych Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała i Marian Dziędziel. Premiera międzynarodowa w Busan. Producentem jest Opus film, a dystrybutorem Best Film. „Wymyk” wejdzie do kin 4 listopada.

"Lena", reż. Christophe van Rompaey (Holandia, Belgia). W jednej z głównych ról wystąpiła Agata Buzek. Pokaz na Warszawskim Festiwalu Filmowym będzie europejską premierą filmu.

df0uf5k

"Znieważona ziemia", reż. Michale Boganim (Francja, Niemcy, Polska). W jednej z głównych ról wystąpił Andrzej Chyra. Muzykę skomponował Leszek Możdżer. Polskim koproducentem jest Apple Film.

"Droga na drugą stronę", reż. Anca Damian (Rumunia, Polska). Pełnometrażowa animacja. W polskiej wersji językowej wystąpił Maciej Stuhr. Polskim koproducentem jest Fundacja im. Ferdynanda Magellana. Wszystkie wyżej wymienione filmy znalazły się w Konkursie Międzynarodowym i będą walczyły o Warsaw Grand Prix, nagrodę ufundowaną przez Prezydent Warszawy.

Z kolei w Konkursie Krótkometrażowym znalazły się trzy polskie filmy.

"Magiczny fortepian", reż. Martin Clapp. Film został wyprodukowany przez brytyjsko-polską firmę BreakThru Films, specjalizującą się w animacji.

df0uf5k

"Mały listonosz" reż. Dorota Kobiela. To drugi film w konkursie wyprodukowany przez BreakThru Films.

"Urodziny", reż. Maciej Sobieszczański. Film, na podstawie opowiadania Etgara Kereta, został zrealizowany w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy.

Nowością na 27. Warszawskim Festiwalu Filmowym jest Panorama Polskich Filmów Krótkometrażowych – czyli przegląd najciekawszych krótkich metraży zrealizowanych przez młodych i wielce obiecujących polskich reżyserów. Panorama obejmuje 17 polskich krótkometrażówek, których autorami są młodzi adepci kinematografii.

df0uf5k

Od środy 28 września organizatorzy zapraszają do Empiku, gdzie w ramach przedsprzedaży bez trudu będzie można zdobyć bilety na tegoroczny festiwal, a po rozpoczęciu WFF do kas w kinach Kinoteka w PKiN i Multikino Złote Tarasy.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


df0uf5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df0uf5k