Trwa ładowanie...

56. Krakowski Festiwal Filmowy otwarty

56. Krakowski Festiwal Filmowy otwartyŹródło: getty
d37tdh3
d37tdh3

Uroczystą galą w kinie Kijów.Centrum i projekcją filmu dokumentalnego “21 x Nowy Jork” rozpoczął się w niedziele wieczorem przy pełnej sali 56. Krakowski Festiwal Filmowy. W oficjalnym otwarciu, któremu przewodził Krzysztof Gierat, dyrektor Festiwalu wzięli udział Magdalena Sroka, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Wiceprezydent Miasta Krakowa, Andrzej Kulig oraz przedstawiciele świata filmu z całego świata.

“Będąc z Krakowa, w sposób naturalny uważam, że Krakowski Festiwal Filmowy jest najważniejszy na świecie” - powiedziała Dyrektor Magdalena Sroka na rozpoczęcie ceremonii. Prezydent Andrzej Kulig podkreślał natomiast “że cechą Festiwalu, którą warto podkreślić jest ciągła kreatywność”.

Spośród ponad 3500 produkcji zgłoszonych z najdalszych zakątków globu, w ramach Festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad 250 tytułów w czterech konkursach, 12 sekcjach towarzyszących i wielu wydarzeniach specjalnych. Konkursowe filmy oceniać będzie międzynarodowe Jury, które w pełnym składzie stawiło się na ceremonię.

Projekcję dokumentu “21 x Nowy Jork”, który podczas gali otwarcia Festiwalu miał swoją premierę światową, poprzedziło spotkanie z jego twórcami. Piotr Stasik, reżyser w towarzystwie niemalże całej filmowej ekipy, opowiedział o niezwykłych motywach stworzenia filmu i o procesie jego powstawania. Film będący intymnym esejem o samotności towarzyszącej człowiekowi żyjącemu w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku, oceni Jury dwóch festiwalowych konkursów: polskiego i międzynarodowego konkursu dokumentalnego. Krakowska publiczność będzie miała okazję ponownie obejrzeć film 2 czerwca o godz. 15.00 w Kinie Mikro.

d37tdh3

Przed nami tydzień wypełniony projekcjami filmów konkursowych i sekcji dodatkowych. Codziennie czekają na widzów spotkania z twórcami i wyjątkowe wydarzenia specjalne. Pełny program festiwalu znajduje się na stronie: www.krakowfilmfestival.pl

Krakowski Festiwal Filmowy odwiedzi w tym roku ponad 850 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, przedstawicieli festiwali oraz ponad 25.000 widzów.

56. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 29 maja do 5 czerwca 2016r.

d37tdh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37tdh3