Trwa ładowanie...

88-letni Eastwood wraca do aktorstwa. Tym razem będzie szmuglował narkotyki

Jeszcze niedawno Clint Eastwood zarzekał się, że nie zobaczymy go już na ekranie. Wielokrotny zdobywca najważniejszych nagród filmowych powraca po 6 latach! Tym razem jako główny bohater i reżyser opartego na faktach "The Mule". Wcieli się w rolę najstarszego na świecie przemytnika narkotyków. Premiera odbędzie się 14 grudnia.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Clint Eastwood żywa legenda światowego kina ma na swoim koncie setki świetnych kreacji
Clint Eastwood żywa legenda światowego kina ma na swoim koncie setki świetnych kreacjiŹródło: Getty Images
d4g4urh

Film jest oparty na prawdziwej historii Leo Sharpa, weterana II wojny światowej. Mężczyzna w sędziwym wieku został przemytnikiem kokainy dla kartelu Sinaloa. Sharpowi przez 10 lat udawało się unikać stróży prawa, przewożąc w tym czasie tysiące kilogramów kokainy przez amerykańską granicę. El Tata (dziadek), jak nazywał go kartel, stał się miejską legendą i był najstarszym przemytnikiem narkotyków na świecie. Przed sądem stanął w wieku 90 lat.

"The Mule"

Earl Stone, boryka się z problemami finansowymi. Jego firma plajtuje, a on staje na skraju bankructwa. Przyjmuje propozycje pracy kierowcy. Okazuje się jednak, że pracodawca to kartel, a bagażnik samochodu jest wypełniony kokainą po brzegi.

d4g4urh

Przemytnikowi udaje się wyjść z finansowego dołka. Kiedy jednak zaczyna żałować, że przyjął propozycję, nie może się wycofać. Z baronami narkotykowymi się nie dyskutuje. Z drugiej strony DEA (departament do walki z narkotykami) depcze mu po piętach. Jego życie prywatne zaczyna się sypać. Przegapił ślub córki, żona się od niego oddala.

– Przedkładałem pracę nad rodzinę – słyszymy w zwiastunie filmu. Kiedy Stone próbuje naprawić popełnione błędy, okazuje się, że ma nóż na gardle. Choć chce, nie może sprzeciwić się kartelowi. Jeśli jednak tego nie zrobi, DEA w końcu go dopadnie.

"The Mule" będzie pełną dramaturgii produkcją o prawdziwej historii. To film kryminalny, pełny napięcia i samotności. Pokaże, jak daleko zdesperowany człowiek może się posunąć i jakie czekają go konsekwencje.

d4g4urh

Jeśli chodzi o obsadę, zapowiada się obiecująco. Zobaczymy Bradleya Coopera, głównego bohatera "Amerykańskiego Snajpera", Taisse Farmige z "American Horror Story", Michaela Peña z "Narcos", czy Ignacio Serricchio z "Kości".

Bradley Cooper Getty Images
Bradley CooperŹródło: Getty Images

Legenda kina

Keszcze przed premierą możemy mieć pewność, że Eastwood świetnie sprawdzi się w roli zdesperowanego przemytnika. Żywa legenda światowego kina ma na swoim koncie setki świetnych kreacji. Ta w "Dobrym, złym i brzydkim" otworzyła mu drzwi do kariery filmowej.

Kadr z filmu Dobry, zły i brzydki SPL/East News
Kadr z filmu Dobry, zły i brzydkiŹródło: SPL/East News

Eastwood świetnie wykorzystał swoją szansę. Dzięki ciężkiej pracy stał się cenionym i nagradzanym reżyserem, aktorem, a także kompozytorem muzyki filmowej. W swoich dziełach porusza ciągle nową tematykę i bierze się za nowe gatunki. Wyreżyserował i zagrał w m.in. "Gran Torino", "Za wszelką cenę" czy "Rzece tajemnic".

d4g4urh

Zdobył 4 Oskary, 3 Złote Globy i wiele innych prestiżowych nagród. Ostatni raz Clint Eastwood zagrał w "Dopóki piłka w grze" z 2012 roku, gdzie wcielił się w rolę schorowanego łowcy talentów.

Historia jak z filmu – Leo Sharp

Leo Sharp SPL/East News
Leo SharpŹródło: SPL/East News

Jak dowiadujemy się z artykułu Sama Dolnicka w "New York Times" z 2014 roku: "Za ‘The Mule’ kryje się prawdziwa historia: 90-letni przemytnik kartelu Sinaola", nikt ze znajomych Sharpa nie posądzałby go o związek z meksykańskim kartelem.

d4g4urh

Po wojnie został odznaczony brązowym krzyżem za zasługi, a później zajmował się m.in. hodowlą kwiatów. Tworzył unikalne rodzaje liliowców, które były doceniane na całym świecie i wygrywały nagrody w konkursach florystycznych. Okazało się jednak, że staruszek z sąsiedztwa współpracuje z narkotykowym baronem.

Sharp jeździł pick-upem Lincolnem. Podczas jednego przejazdu z południowej granicy Ameryki Pł. do Detroit transportował ok. 100-300 kilogramów kokainy. Został aresztowany po 10 latach, przewożąc przez ten czas ponad tonę narkotyku.
W swoje 90 urodziny został skazany przez sąd na maksymalną karę 20 lat pozbawienia wolności, jednak ze względu na wiek i stan zdrowia, skończyło się na 3. Po niecałym roku zwolniono go z więzienia z powodu postępującej demencji. Leo Sharp zmarł w wieku 92 lat.

Zobacz też: Zwiastun filmu "Dopóki piłka w grze"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4g4urh

Podziel się opinią

Share
d4g4urh
d4g4urh