Trwa ładowanie...
tom hanks
18-05-2015 03:34

"A Hologram for the King": Tom Hanks robi interesy w Arabii Saudyjskiej

"A Hologram for the King": Tom Hanks robi interesy w Arabii Saudyjskiej
d2n49nb
d2n49nb

Rozstrzygają się dystrybucyjne losy filmu "A Hologram for the King" z Tomem Hanksem w głównej roli. Dzieło powinno niedługo trafić na ekrany.

Produkcja została przedstawiona na targach filmowych w Cannes, gdzie o prawa do jej rozpowszechniania bije się kilku potężnych, międzynarodowych graczy.

Zdjęcia do obrazu powstały w zeszłym roku w Monako. Za podstawę scenariusza posłużyła opublikowana w 2012 roku powieść Dave'a Eggersa pod tym samym tytułem. Głównym bohaterem jest upadły amerykański biznesmen (Hanks), który wybiera się w podróż do Arabii Saudyjskiej, aby wykorzystać swoją ostatnią szansę na sukces i uratować rozpadającą się rodzinę.

d2n49nb

Za kamerą stanął Tom Tykwer ("Atlas chmur", "Pachnidło: Historia mordercy", "Biegnij Lola, biegnij"), który również zajął się adaptacją książki na potrzeby filmu. Hanks nie tylko zagrał, ale również wziął na siebie część obowiązków producenckich dzieła.

W filmie występują także Sarita Choudhury, Omar Elba, Tracey Fairaway, David Menkin i Tom Skerritt.

Na polskich ekranach Hanksa można było oglądać w minionym roku w "Kapitanie Phillipsie" i "Ratując pana Banksa". Przez ostatnie miesiące gwiazdor rzadko schodził z planu. W związku z pracą - dramatem "Bridge of Spies" Stevena Spielberga - odwiedził m.in. Polskę.

d2n49nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n49nb