Trwa ładowanie...

Agnieszka Holland wyreżyseruje "Dziecko Rosemary"

Agnieszka Holland wyreżyseruje "Dziecko Rosemary"Źródło: AFP
d3pg1wj
d3pg1wj

Najpierw Roman Polański, a teraz Agnieszka Holland będzie miała szansę zaadaptować powieść "Dziecko Rosemary" Iry Lewina.

Po opartym na "Psychozie" serialu "Bates Motel", "Hannibalu", dla którego inspiracją był thriller "Czerwony smok", a ostatnio także "Drakuli", stacja NBC sięga po kolejne słynne dzieło literacko-filmowe. Telewizja potwierdziła, że powstanie miniserial oparty na powieści "Dziecko Resemary" Iry Lewina, na podstawie której Roman Polański w 1968 roku nakręcił klasyczny i kultowy już dziś horror.

Powieść Iry Levina, którą przed laty rozsławił Roman Polański w "Dziecku Rosemary" z Mią Farrow i Johnem Cassavetesem w rolach głównych, zostanie gruntownie przerobione. Akcja zostanie przeniesiona z Nowego Jorku do Paryża. Całość ma zostać uwspółcześniona. Mroczna historia o kobiecie, która dowiaduje się, że jest matką dziecka diabła, przedstawiona zostanie w czterech odcinkach.

Za scenariusz odpowiadają Scott Abbott ("Introducing Dorothy Dandridge") oraz James Wong ("American Horror Story"). Zdjęcia rozpoczną się w styczniu i będą realizowane w Paryżu. Za kamerą miniserialu stanie Agnieszka Holland.

Reżyserka ostatnio częściej pracuje dla telewizji niż dla kina. W latach 2011-2013 pracowała bowiem przy serialach "Dochodzenie", "Treme" oraz "Gorejący krzew".

d3pg1wj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pg1wj