Sukces nie opiera się jedynie na znanym nazwisku. Wiedzą to nieliczni, którzy nad rodzinne koneksje postawili ciężką, wieloletnią pracę. Ba, w niektórych przypadkach dzieci słynnych rodziców od wielu lat nieprzerwanie depczą im po piętach!
Oto 12 aktorów, którzy nie zaprzepaścili danej im szansy!>>>
** [
JASKÓŁKA LATA W BIELIŹNIE ]( http://film.wp.pl/jaskolka-lata-w-bieliznie-6025278372508801g )**
Michael Douglas
W odróżnieniu od swojego syna, Michael doskonale wykorzystał fakt, że jego ojcem jest jeden z najbardziej kochanych przez Amerykę aktorów.
Mało tego, nie dość, że wykorzystał, to wyrobił swoją, niezależną i rozpoznawalną markę.
Jego wkład producencki w „Lot nad kukułczym gniazdem” sprawił, że przestał być postrzegany, jako „syneczek” gwiazdy, a stał się prawdziwym hollywoodzkim graczem.
Lata 80. tylko to potwierdziły. Role w „Miłość, szmaragd i krokodyl”, „Wall Street” czy „Fatalnym zauroczeniu” sprawiły, że raz na zawsze wyszedł z cienia ojca i zyskał rzesze fanów.
** [
JASKÓŁKA LATA W BIELIŹNIE ]( http://film.wp.pl/jaskolka-lata-w-bieliznie-6025278372508801g ) **
Kiefer Sutherland
Syn kanadyjskiej pary aktorskiej, Donalda Sutherlanda i Shirley Douglas, to jeden z tych współczesnych artystów, którzy sprostali pokładanym w nich ogromnym oczekiwaniom.
Aktor znany z bijącego rekordy oglądalności serialu „24” od swojego debiutu w 1983 roku wytrwale pracował nad wyrobieniem własnej marki.
Mimo że słynny ojciec zaliczany jest do najbardziej rozpoznawalnych twarzy wielkiego ekranu, Kiefer nigdy nie stał w jego cieniu. Udowadniał to nieraz znakomitymi kreacjami w m.in. „Stań przy mnie”, „Młodych strzelbach” czy wspomnianym już flagowym serialu stacji Fox.
** [
JASKÓŁKA LATA W BIELIŹNIE ]( http://film.wp.pl/jaskolka-lata-w-bieliznie-6025278372508801g ) **
Drew Barrymore
Bycie członkiem wielopokoleniowej dynastii z teatralnymi tradycjami nie musi być wcale takie łatwe. Będąc wnuczką samego Johna Barrymore’a, było prawie pewne, że Drew skazana jest na karierę aktorską. Pytanie tylko brzmiało, czy dobrze to wykorzysta.
Rok 1982 przyniósł jej przełomową rolę w legendarnym „E.T.” Następne lata były dla niej dość ciężkie. Drew skupiła się bardziej na wciąganiu kokainy niż na aktorstwie. Kiedy niektórzy postawili na niej krzyżyk, po tym, jak aktorka zaświeciła biustem w u Davida Lettermana, Drew nagle się ocknęła.
Role w „Krzyku” czy „Od wesela do wesela” okazały się sukcesem komercyjnym. Artystka założyła Flower Films, wyprodukowała „Donniego Darko” oraz zagrała w przebojowych „Aniołkach Charliego”. A to wszystko zanim skończyła 35 wiosen.
Złośliwi twierdzą, że jedyną pomyłką, poza romansem z narkotykami, był związek z Tomem Greenem.
Kasia Adamik
Również Kasia Adamik wykorzystała niespotykaną okazję, jaką jest bycie dzieckiem słynnego filmowca. Zresztą to nic dziwnego – od najmłodszych lat wychowywała się w środowisku przesiąkniętym sztuką filmową.
Od 1993 roku tworzyła scenorysy do filmów Agnieszki Holland, później także do dzieł innych reżyserów, m.in. Jonathana Demme i ciotki Magdaleny Łazarkiewicz.
W 2002 Adamik debiutowała w roli reżyserki. W Stanach Zjednoczonych nakręciła czarną komedię „Szczekać na świat”, z udziałem znanej z „Przyjaciół” Lisy Kudrow.
Niewątpliwie sukces jej „Boiska bezdomnych” przyczynił się do tego, że w 2009 roku na ekrany kin wszedł długo oczekiwany i głośno dyskutowany, zrealizowany wespół z mamą film „Janosik. Prawdziwa historia”.
Jeff Bridges
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Jeff Bridges przegonił swojego słynnego ojca o kilka dobrych długości. Podobnie, jak inne dzieci znanych gwiazd, z jednej strony aktor miał ułatwiony start, z drugiej musiał zmierzyć się z legendą rodzica.
Zaczął dość wcześnie. Za udział w zaledwie trzecim filmie w swojej karierze, młody Bridges został nominowany do Nagrody Akademii. Nie był to przypadek – przez następne lata aktor udowodnił, że nominacja nie była na wyrost, zyskując opinię jednego z najbardziej utalentowanych aktorów swojego pokolenia.
Mało tego, mimo że już dawno mógł przejść na emeryturę i odcinać kupony, aktor nie zamierza spoczywać na laurach. W tym roku będziecie mieli przyjemność zobaczyć go w sequelu kultowego „Tronu”.
** [
JASKÓŁKA LATA W BIELIŹNIE ]( http://film.wp.pl/jaskolka-lata-w-bieliznie-6025278372508801g )**
Charlie Sheen i Emilo Estevez
To prawda, że zarówno Charlie, jak i Emilio nie mieli chyba nigdy takiej charyzmy, jak ich ojciec. Jednak w sferze umiejętności warsztatowych nie ustępowali mu na krok.
W latach 80. obaj bracia zaliczani byli do grona najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia.
Również obaj zagrali w najbardziej ikonicznych filmach tamtego okresu. Sheen pojawił się w „Plutonie”, „Wall Street” i „Pierwszej lidze”. Emilio Estevez wystąpił za to w kultowym „Repo Manie”, „Breakfast Club” czy „Wyrzutkach” (wraz z całą plejadą innych teraz znanych aktorów).
I mimo że w latach 90. ich kariery nieco zwolniły, a sami aktorzy stawali się co raz częściej bohaterami skandali obyczajowych, to wspomnianych kreacji nic nie jest w stanie przyćmić.
Brandon Lee
Kiedy niespodziewana śmierć zabrała ze sobą Bruce’a Lee, legendarny już aktor stał się największą gwiazdą kina akcji na naszej planecie.
Z całą pewnością nie było łatwo żyć z myślą, że być może nigdy nie dorówna się słynnemu ojcu. Jednak Brandon Lee postawił spróbować.
Mimo że udało mu się zagrać w zaledwie w sześciu produkcjach, to na pierwszy rzut oka było widać, że Brandon miał ogromny potencjał i możliwości.
Gwarantujemy, że gdyby nie tragiczny wypadek na planie „Kruka”, to syn Bruce’a Lee byłby teraz jednym z największych aktorów kina akcji naszych czasów, a rolę w "Niezniszczalnych" miałby zapewnioną.
** [
JASKÓŁKA LATA W BIELIŹNIE ]( http://film.wp.pl/jaskolka-lata-w-bieliznie-6025278372508801g )**
Maciej Stuhr
Maciej Stuhr początkowo zamierzał zostać psychologiem. Jednak od dziecka sam los kierował go na aktorskie tory kariery. Zanim stał się zawodowym aktorem, dał się zauważyć w różnych produkcjach filmowych.
Zadebiutował jako 13-latek w filmie TV 'Dekalog, Dziesięć' Krzysztofa Kieślowskiego. W 1997 roku zagrał w niewielkiej roli u ojca w 'Historiach miłosnych'. Zawodowo spotkał się z nim jeszcze w 2003 roku, na planie komediowej 'Pogody na jutro', w 2007 roku, przy okazji realizacji 'Korowodu' oraz w 2010 przy kontrowersyjnym filmie 'Mistyfikacja'.
W 1999 roku zagrał jedną z głównych ról w znanej komedii „Fuks” z Agnieszką Krukówną. Od tamtej pory jest jednym z czołowych aktorów komediowych, dzięki takim tytułom jak "Chłopaki nie płaczą", czy "Poranek kojota".
Jane i Peter Fonda
Podobnie jak ich słynny ojciec oboje wybrali hollywoodzką karierę, jednak nie bali się ryzykować i nie polegali wyłącznie na znanym nazwisku.
Peter zapisał się rolą w „Swobodnym jeźdźcu” – filmie, który jak żaden inny tak otwarcie nie kontestował w tamtych czasach amerykańskich wartości. Udział w przedsięwzięciu świadczy o ogromnej bezkompromisowości aktora, który w jednej chwili mógł stracić dosłownie wszystko.
Nie inaczej sprawa miała się w przypadku jego słynnej siostry, która poza naprawdę niezłymi kreacjami, zarówno w filmie jak i teatrze, zasłynęła przede wszystkim zaangażowaniem w sprawy społeczne.
Nawet jeśli krytycznie ocenia się działalność „Hanoi Jane”, to nie da się podważyć jej talentu, który udowadniała nie raz, łamiąc przy tym liczne konwenanse.
Angelina Jolie
Mimo że na dużym ekranie zadebiutowała razem ze swoim ojcem Jonem Voightem, to sukces zawdzięcza tylko i wyłącznie sobie.
Począwszy od występów w teledyskach, pierwszych niskobudżetowych filmach czy produkcjach telewizyjnych, Jolie uparcie parła do przodu.
Opłacało się - w 2000 roku zgarnęła Nagrodę Akademii w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w "Przerwanej lekcji muzyki".
Przez te wszystkie lata udowodniła również, że czuje się świetnie w dowolnym repertuarze.(gk/mn)
** [
TYCH ZDJĘĆ WSTYDZĄ SIĘ GWIAZDY ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g )**