Trwa ładowanie...
alfonso cuaron

Alfonso Cuaron nie będzie szukał bestii J.K. Rowling

Share
Alfonso Cuaron nie będzie szukał bestii J.K. Rowling
d3fvuep

Alfonso Cuarón zaprzeczył, jakby miał stanąć za kamerą filmu "Fantastic Beasts And Where To Find Them", czyli ekranizacji jednego z podręczników Harry'ego Pottera.

Meksykański twórca, który w 2004 roku wyreżyserował "Harry'ego Pottera i więźnia Azkabanu", zaprzeczył, jakoby miał powrócić do świata wykreowanego przez J.K. Rowling. - To było dla mnie wspaniałe doświadczenie - komentuje twórca "Grawitacji". - Uwielbiam ten świat i podziwiam twórczość J.K. Rowling, ale filmy oparte w dużej mierze na efektach specjalnych obecnie mnie nie pociągają. Dopiero co skończyłem 5-letni projekt oparty na efektach i muszę od tego trochę odpocząć.

d3fvuep

Scenariusz "Fantastic Beasts And Where To Find Them" na podstawie własnej książki napisze sama J.K. Rowling. Wytwórnia Warner Bros. planuje realizację trylogii.

Wielbiciele przygód Harry'ego Pottera mieli okazję zapoznać się z "Fantastic Beasts And Where To Find Them" po raz pierwszy już przy okazji czytania "Kamienia filozoficznego". Jako osobna publikacja 54-stronicowa książka ukazała się między 4 a 5 tomem przygód uczniów Hogwartu.

Filmy, które powstaną w oparciu o fantastyczny podręcznik, opowiedzą o magicznych stworach i innych postaciach znanych z mitologii stworzonej przez Rowling. Nie będzie to ani sequel, ani prequel do serii o czarodzieju z błyskawicą na czole. Akcja pierwszego obrazu ma rozgrywać się w Nowym Jorku na 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części "Harry'ego Pottera".

Superprodukcja ma być gotowa na premierę 18 listopada 2016 roku.

d3fvuep

Podziel się opinią

Share
d3fvuep
d3fvuep