Trwa ładowanie...
d9vu9pu

Alfonso Cuarón szuka bestii J.K. Rowling

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alfonso Cuarón szuka bestii J.K. Rowling
(Vision Film)
d9vu9pu

Alfonso Cuarón ("Grawitacja") prowadzi rozmowy w sprawie reżyserii "Fantastic Beasts And Where To Find Them", czyli ekranizacji jednego z podręczników Harry'ego Pottera.

Cuarón doskonale zna świat magii, który stworzyła J.K. Rowling. W 2004 roku wyreżyserował "Harry'ego Pottera i więźnia Azkabanu", który do dziś uchodzi za jeden z lepszych filmów czarodziejskiej serii. Ponadto producentem nowego obrazu ma zostać David Heyman, z którym autor pracował zarówno przy "Harrym Potterze", jak i "Grawitacji".

Scenariusz "Fantastic Beasts And Where To Find Them" na podstawie własnej książki napisze sama J.K. Rowling. Wytwórnia Warner Bros. planuje realizację trylogii.

d9vu9pu

Wielbiciele przygód Harry'ego Pottera mieli okazję zapoznać się z "Fantastic Beasts And Where To Find Them" po raz pierwszy już przy okazji czytania "Kamienia filozoficznego". Jako osobna publikacja 54-stronicowa książka ukazała się między 4 a 5 tomem przygód uczniów Hogwartu.

Filmy, które powstaną w oparciu o fantastyczny podręcznik, opowiedzą o magicznych stworach i innych postaciach znanych z mitologii stworzonej przez Rowling. Nie będzie to ani sequel, ani prequel do serii o czarodzieju z błyskawicą na czole. Akcja pierwszego obrazu ma rozgrywać się w Nowym Jorku na 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części "Harry'ego Pottera".

Superprodukcja ma być gotowa na premierę 18 listopada 2016 roku.

d9vu9pu

Podziel się opinią

Share

d9vu9pu

d9vu9pu