Trwa ładowanie...
igrzyska śmierci
16-04-2012 07:33

Amerykanie nadal chodzą na igrzyska śmierci

Amerykanie nadal chodzą na igrzyska śmierci
d3yrhpx
d3yrhpx

*"Igrzyska śmierci" nie opuszczają pierwszego miejsca amerykańskiego box office.*

Dzieło w USA przyniosło już 340 milion dolarów, z czego 21,5 w miniony weekend.

Najwyżej notowana nowość to "The Three Stooges". Film, który zadebiutował na 2. pozycji stanowi opartą na faktach opowieść o trzech wychowanych w sierocińcu komikach: Larrym, Moe i Curlym, którzy zdobyli sławę w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie XX wieku. W postać Curly'ego wciela się Will Sasso, Larry'ego gra Sean Hayes, a Moe - Chris Diamantopoulos. W obrazie występują także Jane Lynch, Sofia Vergara, Jennifer Hudson i Larry David. Obraz, który wyreżyserowali Bobby i Peter Farrellyowie zarobił 17,1 miliona dolarów.

Oczko niżej uplasowała się kolejna nowość - "Domek w głębi lasu". Horror z Chrisem Hemsworthem w roli głównej przedstawia historię grupy przyjaciół, którzy wybierają się do leśnej chaty oddalonej od cywilizacji. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w domku czyha na nich zło. Poza Australijczykiem w filmie pojawili się Kristen Connolly, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams, Richard Jenkins oraz Bradley Whitford. Dzieło Drew Goddarda przyniosło zysk wysokości 14,8 miliona dolarów.

d3yrhpx

Ostatni debiut w top 10 zestawienia to "Lockout" z Guyem Pearce'em. Bohaterem jest mężczyzna niesłusznie oskarżony o spiskowanie przeciwko Stanom Zjednoczonym. Zostanie on wypuszczony na wolność, jeżeli zdoła uratować córkę prezydenta ze znajdującego się w przestrzeni kosmicznej więzienia przejętego przez skazańców. Za reżyserię produkcji science fiction odpowiadają James Mather i Stephen St. Leger. W filmie występują również Maggie Grace i Peter Stormare. A po pierwszym weekendzie na konta twórców wpłynęło 6,25 miliona dolarów.

  1. "Igrzyska śmierci" - 33,5 miliona dolarów
  2. "The Three Stooges" - 17,1 miliona dolarów
  3. "Dom w głębi lasu" - 14,8 miliona dolarów
  4. "Titanic" - 11,6 miliona dolarów
  5. "American Pie: Zjazd absolwentów" - 10,6 miliona dolarów
  6. "Królewna Śnieżka" - 7 milionów dolarów
  7. "Gniew tytanów" - 6,91 miliona dolarów
  8. "21 Jump Street" - 6,8 miliona dolarów
  9. "Lockout" - 6,25 miliona dolarów
  10. "Lorax" - 5,02 miliona dolarów
d3yrhpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yrhpx