Trwa ładowanie...

Andrzej Pągowski autorem plakatu Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2015

Niezależna Fundacja Filmowa, organizator konkursu Polskie Nagrody Filmowy Orły z ogromną przyjemnością prezentuje plakat zaprojektowany przez światowej sławy artystę grafika, Andrzeja Pągowskiego z okazji 17. edycji Orłów 2015 - dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.

Andrzej Pągowski autorem plakatu Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2015
d1s9wqp
d1s9wqp

Andrzej Pągowski, światowej sławy artysta grafik, jest autorem ponad 1 000 plakatów do filmów, spektakli teatralnych i festiwali muzycznych. Zajmuje się również ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych oraz scenariuszy do filmów i teledysków.

Artysta jest laureatem licznych nagród polskich i zagranicznych, wśród których warto wymienić kilkanaście najwyższych trofeów na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz kilka nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago.

Dariusz Jabłoński, Prezydent Polskiej Akademii Filmowej: Z wielką dumą prezentujemy plakat znakomitego grafika, którego niepowtarzalny styl docenia cały świat. Dla nas jest zaszczytem, że artysta tej miary przyjął zaproszenie do zaprojektowania plakatu i oprawy plastycznej Polskich Nagród Filmowych Orły 2015, i zapoczątkował tym samym kolekcję autorskich plakatów kolejnych edycji dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Andrzej Pągowski jest kolejnym, obok autora odznaki Polskiej Akademii Filmowej Allana Starskiego, znakomitym Artystą, który zechciał swym talentem wesprzeć działania Polskiej Akademii Filmowej. Dziękujemy!

Andrzej Pągowski: Wykonać plakat promujący Polską Nagrodę Filmową ORŁY to zaszczyt i wyróżnienie tym bardziej, że jest to pierwszy autorski plakat w 17-sto letniej historii tego konkursu. Dziękuję i gratuluję....wszystkim kandydatom do Orłów.

d1s9wqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s9wqp