Trwa ładowanie...
d2c6rpl

Anthony Russo

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d2c6rpl

Razem z bratem Joe tworzy kolejny rodzinny duet reżyserski.

Wywodzą się z klasy pracującej włoskiej dzielnicy Cleveland w stanie Ohio. Ich ojciec był liberalnym politykiem, czynnie działającym w latach 70., kiedy to Cleveland stało się pierwszym dużym amerykańskim miastem, dotkniętym ówczesnym kryzysem. "Welcome to Collinwood" było inspirowane środowiskiem i etnicznymi podziałami typowymi dla miasta, w którym bracia się wychowywali.

Przed rozpoczęciem studiów w szkole filmowej Anthony i Joe napisali scenariusz, wyreżyserowali i wyprodukowali film "Pieces", w którym Joe zagrał także główna rolę. W 1997 roku film pokazano na festiwalu Slamdance a potem także w konkursie festiwalu Amerykańskiego Instytutu Filmowego w Los Angeles, gdzie Joe otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.

Steven Soderbergh zobaczył "Pieces" na Slamdance, gdzie pokazywał wówczas własną produkcję - " Schizopolis". Tydzień później zadzwonił do braci i zaoferował wyprodukowanie ich kolejnego projektu.

"Welcome to Collinwood" stał się pierwszym projektem wytwórni Section Eight założonej przez Soderbergha i George'a Clooneya.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c6rpl
d2c6rpl
d2c6rpl