Trwa ładowanie...
kosogłos
20-11-2014 17:51

Aresztowania w Tajlandii za posługiwanie się gestem sprzeciwu z ''Igrzysk śmierci''!

Aresztowania w Tajlandii za posługiwanie się gestem sprzeciwu z ''Igrzysk śmierci''!Źródło: mat. dystrybutora
d2ftthv
d2ftthv

* Charakterystyczny gest oznaczający sprzeciw wobec tyranii znają wszyscy widzowie dwóch pierwszych części cyklu „Igrzyska śmierci”. Gestem buntowników z państwa Panem (wzniesione ramię, trzy palce dłoni wyprostowane) posługują się jednak nie tylko aktorzy. Jak donosi dziś Fox News, w Bangkoku, podczas premierowego pokazu trzeciej części filmu – „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1”, zatrzymano troje studentów.*

W Tajlandii posługiwanie się gestem rebeliantów z „Igrzysk śmierci” jest zakazane. Jedna ze stołecznych sieci kinowych odwołała wszystkie pokazy, gdy wyszło na jaw, że grupa studentów planuje przed seansami akcje protestu skierowane przeciw tamtejszemu reżimowi. „Film o Kosogłosie pokazuje to, co dzieje się w naszym społeczeństwie” – cytuje słowa jednej z zatrzymanych osób, dwudziestojednoletniej Nachachy Kongudom, witryna Fox News, i dodaje, że w północno-wschodniej Tajlandii aresztowano innych pięciu tajskich studentów, którzy wykonali ów gest podczas wczorajszego przemówienia szefa rządzącej krajem wojskowej junty, generała Prayutha Chan-Ochy. Według prawnika specjalizującego się w prawach człowieka, Sasinana Thamnithinana, zostali oni przesłuchani przez żołnierzy, zwolnieni, po czym ponownie wezwani na przesłuchanie wraz z rodzicami. Zdjęcia studentów z uniesionymi ramionami i trzema wyprostowanymi palcami opublikowały dziś na czołówkach niemal wszystkie gazety w Tajlandii.

W Polsce kolejną odsłonę losów Katniss Everdeen granej przez Jennifer Lawrence oglądać będziemy w kinach już od jutra.

Zwiastun:

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13., po tym, jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore) przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa (Donald Sutherland)?

„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” w kinach od 21 listopada!

d2ftthv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ftthv