Trwa ładowanie...

"Baby Driver": nie tylko dla psychofanów Edgara Wrighta [RECENZJA BLU-RAY]

"Baby Driver" stał się niespodziewanie jednym z największych pozytywnych zaskoczeń mijającego roku. A jak prezentuje się wydanie Blu-ray najnowszego filmu Edgara Wrighta? Szczegóły poniżej.

"Baby Driver": nie tylko dla psychofanów Edgara Wrighta [RECENZJA BLU-RAY]Źródło: Materiały prasowe
d3g9mrl
d3g9mrl

Gdyby spojrzeć na "Baby Driver" jedynie przez pryzmat fabuły, pewnie nikt nie zawracałby sobie nim głowy. Ot, kolejna konwencjonalna historia spod znaku heist movie, młodzieńczego romansu i zawrotnych pościgów. Jednak w nowym filmie Wrighta to sprawa w zasadzie drugorzędna. Sednem jest strona formalna i koncept, wedle którego wszystko, począwszy od akcji, a skończywszy na montażu i najdrobniejszych gestach obsady, podporządkowano rytmowi muzyki sączącej się z radia i iPoda bohatera granego przez Ansela Elgorta (m.in. "Gwiazd naszych wina").

Zobacz zwiastun filmu:

Efektem tego jest szalony, acz pod każdym względem perfekcyjnie przemyślany, mariaż musicalu, brawurowego akcyjniaka i bajki dla dorosłych, w której słychać echa "Ulic w ogniu" Waltera Hilla. Brzmi to jak wspaniała box office'owa katastrofa, jednak "Baby Driver" okazał się czarnym koniem wakacji, zarabiając na całym świecie ponad 220 mln dol. Przy niemal 10-krotnie mniejszym budżecie to bardzo przyzwoity wynik.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wydanie Blu-ray:

Podobnie jak w przypadku innej listopadowej premiery, czyli "Spider-Man: Homecoming" (więcej TUTAJ)
, dostajemy edycję kipiącą dodatkami (ponad 2h!), które niestety pozbawione są polskiej wersji językowej. Jedni pewnie nie będą widzieli w tym problemu, inni mogą poczuć się rozczarowani. Tym drugim na otarcie łez pozostaje włączenie angielskich napisów.

d3g9mrl

W zakładce z materiałami dodatkowymi witają nas dwa komentarze: pierwszy samego Edgara Wrighta, drugi reżysera i operatora Billa Pope'a. Oba dowcipne, kaloryczne w informacje i przybliżające chyba każdy najdrobniejszy aspekt produkcji. Jeśli miałbym polecić tylko jeden, to stawiałbym na monolog samego Wrighta – drugi jest bardziej formalny i powiela część treści pierwszego.

Ponadto na płycie znalazł się blisko godzinny making-of, podzielony na sześć części, który bez przeszkód możecie obejrzeć też w całości. Tradycyjnie reportaż zabiera za kulisy filmu i zawiera wnikliwe spojrzenie na składowe produkcji – m.in. rolę muzyki, przygotowania Elgorta na torze samochodowym czy choreografię. Wszystko podane przystępnie i z humorem.

Oprócz tego dostępne są m.in. sceny rozszerzone i usunięte (ponad 20 min), animowane wizualizacje niektórych scen, nagrania z prób i castingów, kompletny storyboard filmu, oraz potężny pakiet materiałów promocyjnych.

Ciekawym dodatkiem jest teledysk manchesterskiego Mint Royale do kawałka "Blue Song" z udziałem aktora Nicka Frosta oraz Noela Fieldinga i Juliana Barratta z kultowego serialu "The Mighty Boosh". Jego reżyserem jest Edgar Wright, a sam klip był główną inspiracją dla "Baby Driver".

Podsumowując: bardzo solidna edycja nietuzinkowego filmu, która powinna znaleźć się nie tylko w kolekcji psychofanów brytyjskiego reżysera. Gdyby nie brak nieszczęsnych napisów byłoby 10/10.

Specyfikacja techniczna: Widescreen HD; 2.39:1; 16x9, angielski 5.1 DTS-HD MA, polski lektor 5.1, napisy (film)

Ocena: 9/10

d3g9mrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g9mrl