Trwa ładowanie...

Bartosz Bielenia z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Wręczono też nagrody specjalne

Rozdano Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W tym roku statuetkę zgarnął Bartosz Bielenia za rolę fałszywego księdza w filmie "Boże Ciało". Specjalnie wyróżnieni zostali też Andrzej Chyra i Katarzyna Figura.

Bartosz Bielenia z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Wręczono też nagrody specjalneŹródło: East News
d3giujn
d3giujn

Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego rozdane. W tym roku na liście nominowanych znalazło się 5 aktorów:

Ostatecznie statuetkę dostał Bielenia. Trzeba przyznać, że to nie było zaskoczenie. Nagrodę przyznano jednogłośnie.

- Wybraliśmy osobę o niezwykłej charyzmie, która stworzyła bardzo dopracowaną, poruszającą kreację. Na ekranie widać ogrom pracy włożony w tę rolę, a tak naprawdę nie w rolę, a w realnego człowieka, którego widzimy na ekranie. Człowieka złożonego, którego historii w pełni nie poznajemy, ale wierzymy w niego dzięki prawdzie emocji - mówiła Maja Komorowska, przewodnicząca jury.

ZOBACZ TEŻ: Jacek Kurski o filmie "Zenek": To dopełnienie naszego wachlarza zaangażowań"

Przypomnijmy, że "Boże Ciało" jest polskim kandydatem do Oscara.

d3giujn

- Oglądamy kreację śmiałą, mamy wrażenie, że korzystającą z prywatnych uczuć, doznań. Jej prawdę widzimy w spojrzeniu, w ruchu. Bielenia nie bał się ryzyka i uwierzył w powierzoną mu rolę i poświęcił się jej - podkreśliła.

Przyznano też nagrody specjalne z okazji 50-lecia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Otrzymali je Andrzej Chyra i Katarzyna Figura. - Nagroda jest dla mnie okolicznościowym podarunkiem, bardzo pięknym, nieoczekiwanym - mówił w rozmowie z PAP.

Wręczono także Nagrodę im. Bolesława Michałka 2018/2019 dla najlepszej książki filmowej ubiegłego roku. Otrzymała ją Justyna Jaworska za "Piękne widoki, panowie, stąd macie. O kinie polskiego sockonsumpcjonizmu".

Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego to wyróżnienie dla młodych aktorów odznaczających się wybitną indywidualnością. Laureatami mogą zostać artyści, którzy nie skończyli 35 lat i wyróżnili się zagranymi w ostatnim roku rolami.

d3giujn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3giujn