Trwa ładowanie...

Beata Szydło: Polska Fundacja Narodowa zrealizuje film o polskich bohaterach

- W tej chwili trwa praca nad przygotowaniem filmu o polskich bohaterach, o polskich patriotach - poinformowała w czwartek premier Beata Szydło. Dodała, że zostanie on zrealizowany przez Polską Fundację Narodową.

Share
Beata Szydło: Polska Fundacja Narodowa zrealizuje film o polskich bohaterachŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3m5zls

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu prezes PFN Cezary Jurkiewicz potwierdził plotki dotyczące nakręcenia dwóch obrazów o tematyce wojennej w ramach działalności prowadzonej przez niego Fundacji. Jurkiewicz zdradził, że potencjalnymi reżyserami są Mel Gibson i Clint Eastwood. Teraz w sprawie filmowej działalności PFN wypowiedziała się Beata Szydło:

- W tej chwili trwa praca nad przygotowaniem filmu o polskich bohaterach, o polskich patriotach i taki film będzie realizowany przez Polską Fundację Narodową - powiedziała premier na antenie Radia Maryja. Podkreśliła, że jej rząd "bardzo mocno stawia na budowanie prawdy o Polsce oraz na polski patriotyzm".

- Mogę powiedzieć, że polityka historyczna, którą realizujemy między innymi poprzez Polską Fundację Narodową, promowanie Polski, mówienie prawdy o Polsce, mówienie prawdy o historii Polski, również prawdy o tym, że były niemieckie obozy śmierci, że nie było nigdy polskich obozów śmierci jest bardzo ważne dla nas, dla Polaków - mówiła premier. Dodała, że ważne jest "by prawda historyczna oczyszczała niedopowiedzenia", które - w jej ocenie - są wykorzystywane również w walce politycznej na arenie międzynarodowej.

d3m5zls

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. PFN realizuje obecnie kampanię "Sprawiedliwe sądy".

Polska Fundacja Narodowa: kto wydaje nasze pieniądze?

mkz/ mkr/

d3m5zls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5zls
d3m5zls