Trwa ładowanie...

''Bękarty diabła'': Nie żyje Tom Towles. Aktor miał 65 lat

Share
''Bękarty diabła'': Nie żyje Tom Towles. Aktor miał 65 lat
Źródło: Tom Towles/fot. Facebook
d3b79od

W wieku 65 lat zmarł *Tom Towles, aktor znany przede wszystkim dzięki rolom w filmach grozy. O śmierci artysty poinformował za pośrednictwem Facebooka reżyser Rob Zombie. Przyczyna śmierci nie jest na razie znana.*

(Sid Haig i Tom Towles w "Domu 1000 trupów"/ fot. mat. dystrybutora)

d3b79od

- Właśnie dowiedziałem się, że mój kumpel *Tom Towles nie żyje. Był wspaniałym gościem i jestem niewypowiedzianie wdzięczny, że miałem okazję kilkakrotnie z nim współpracować. Będzie nam go bardzo brakować* - napisał Zombie.

ZWIASTUN "HALLOWEEN" (2007):

Tom Towles zadebiutował na ekranie w 1975 roku epizodyczną rolą w „Pieskim popołudniu” Sidneya Lumeta. Przełomem okazał się chwalony przez krytykę „Henry: Portret seryjnego mordercy”, gdzie partnerował Michaelowi Rookerowi. Polscy widzowie mogą pamiętać go m.in. z horroru science fiction „Dłużnik”, który na początku lat 90. trafił na półki krajowych wypożyczalni wideo i cieszył się sporą popularnością.

W 2003 roku wystąpił w słynnym „Domu 1000 trupów” Roba Zombiego. Panowie spotkali się na planie jeszcze trzy razy. Zombie obsadził aktora w „Bękartach diabła”, „Halloween” – remake’u klasycznego horroru Johna Carpentera z 1978 roku – oraz zwiastunie fikcyjnego filmu „Werewolf Women of the SS” emitowanego przez projekcjami „Grindhouse” Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino.

(Tom Towles/ fot. Facebook)

d3b79od

Tom Towles urodził się 20 marca 1950 roku w Chicago. Zanim zajął się aktorstwem służył w marynarce wojennej. Przez 10 lat był związany z chicagowską z sceną teatralną. Jego filmografia obejmuje 61 ról – poza horrorami Towles wystąpił również w kilku serialach (m.in. „Zwariowany świat Malcolma”, „Drev Caryey Show” czy „Nowojorscy gliniarze”), a w 2006 roku pojawił się w kinowej wersji „Policjantów z Miami” Michaela Manna.

d3b79od

Podziel się opinią

Share
d3b79od
d3b79od