Trwa ładowanie...
ciało
10-03-2015 11:13

"Body/Ciało" debiutuje i deklasuje oscarowe hity

"Body/Ciało" debiutuje i deklasuje oscarowe hityŹródło: East
d2eno2f
d2eno2f

6 marca do kin weszło *"Body/Ciało" – film, który przyniósł Małgorzacie Szumowskiej prestiżowego Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Świetnie przyjęty przez krytykę obraz w premierowy weekend przyciągnął do kin prawie 60 000 widzów.*

Uzyskana po trzech dniach frekwencja „Body/Ciało” nie tylko przebija wynik otwarcia poprzedniego dzieła Szumowskiej – „W imię…” z Andrzejem Chyrą (ponad 45 000 widzów). Jest również lepsza od wyników, z jakimi na polskich ekranach debiutowali tegoroczni zdobywcy Oscarów w kluczowych kategoriach – „Birdman”, „Grand Budapest Hotel”, „Teoria wszystkiego”, „Boyhood”, „Whiplash”, „Ida” i „Gra tajemnic”. Dotychczas najwyższym rezultatem otwarcia mógł pochwalić się ostatni z nich, film z Benedictem Cumberbatchem, nagrodzony statuetką za najlepszy scenariusz adaptowany. W trakcie pierwszego weekendu w Polsce zobaczyło go nieco ponad 34 000 widzów.

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Film „Body/Ciało” znalazł się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia i przyniósł Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina – Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. W obsadzie „Body/Ciało”, jak zawsze u autorki „Sponsoringu” i „33 scen z życia”, znakomite nazwiska – Janusz Gajos („Układ zamknięty”), Maja Ostaszewska („W imię…”), Adam Woronowicz („Pani z przedszkola”), Ewa Dałkowska („Korczak”), Władysław Kowalski („Bogowie”), Tomasz Ziętek, aktorskie odkrycie „Kamieni na szaniec” i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („33 sceny z życia”). W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje wszechstronnie utalentowana Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance („Nieulotne”) i FPFF w Gdyni za inny z obrazów Szumowskiej – „33 sceny z życia”.

"Body/Ciało" to czwarty z rzędu, obok „33 scen z życia”, „Sponsoringu”, „W imię…”, obraz Szumowskiej, który znalazł się w ofercie dystrybucyjnej Kino Świat.

d2eno2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eno2f