Trwa ładowanie...

''Bóg zemsty'': Nicolas Cage paktuje z diabłem [wideo]

Share
''Bóg zemsty'': Nicolas Cage paktuje z diabłem [wideo]Źródło: Kino Świat
d4gt6v7

Chociaż jego prawdziwe nazwisko, Coppola, otwierało w Hollywood wszystkie drzwi, <a href="http://film.wp.pl/nicolas-cage-6032126438057089c">Nicolas Cage</a> nie uległ pokusie łatwej kariery. Wolał wziąć sprawy w swoje ręce, niczym Luke Cage, superbohater z komiksu, od którego aktor „pożyczył” swój artystyczny pseudonim. I słusznie. Dziś jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów, ma na koncie Złoty Glob i Oscara oraz role, które na stałe zapisały się w popkulturze.

Wybór wspomnianego pseudonimu nie wziął się z przypadku. W aktorskim światku Hollywood ze świecą szukać bowiem równie wielkiego miłośnika komiksów jak Cage. Potwierdzi to każdy, kto miał szansę zobaczyć jego słynną kolekcję, wyeksponowaną w rezydencji aktora, zaraz obok zdobytej przez niego statuetki Oscara. To właśnie tam, w gablotach, znajdują się prawdziwe komiksowe białe kruki – m.in. 400 klasycznych, wyjątkowo rzadkich albumów, zakupionych w 2002 roku za bagatela – 1,6 miliona dolarów.

Zobacz wideo-wywiad z twórcami "<a href="http://film.wp.pl/bog-zemsty-6027633625739905c">Boga zemsty</a>":

Jednak pasja Cage’a nie kończy się na zbieraniu komiksów. W 2007 roku wraz z synem stworzył własny album zatytułowany „Voodoo Child”, wydany w USA nakładem Virgin Comics. „Komiksy to dzisiejszy odpowiednik mitologii.” – twierdzi aktor i być może to zdanie stanowi klucz do całej jego kariery. Bo w filmografii Cage’a wręcz roi się od bohaterów rodem z historii obrazkowych. Poszukiwacz skarbów, handlarz bronią, skazaniec, mag i złodziej samochodów to tylko kilka przykładów z długiej listy ról, które uczyniły z Nicka niekwestionowanego gwiazdora współczesnego kina akcji. W kolejnej, elektryzującej kreacji zobaczymy go już 2 marca, gdy na ekrany polskich kin wejdzie „Bóg zemsty”.

d4gt6v7

To historia człowieka, który przyjmuje propozycję zemsty i niedługo potem odkrywa, że zawarł pakt z diabłem.” – mówi reżyser filmu Roger Donaldson, znany z trzymających w napięciu thrillerów „Bez wyjścia” i „Angielska robota”. – „Niechcący pakuje się w coś dużo większego, niż jest w stanie udźwignąć.” Fani Cage’a mogą być jednak spokojni. Kłopoty to filmowa specjalność ich ulubieńca, a w tym przypadku zwiastują jedno – kawał dobrej zabawy na kinowym seansie.

"Bóg zemsty" w kinach od 2 marca!

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4gt6v7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gt6v7
d4gt6v7