Trwa ładowanie...
dpidkvn

Borys Lankosz nakręci film o Wojciechu Jaruzelskim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Lankosz nakręci film o Wojciechu Jaruzelskim
(EastNews)
dpidkvn

*Borys Lankosz, reżyser nagradzanego "Rewersu" oraz "Ziarna prawdy", nakręci film oparty na książce Mariusza Cieślika i Pawła Kowala zatytułowanej "Jaruzelski. Życie paradoksalne".*

Scenariusz napiszą wspólnie Borys Lankosz i jeden ze współautorów książki, Mariusz Cieślik. Autorzy podkreślają, że film nie będzie się koncentrować na sprawach politycznych, ale głównie na niezwykłej biografii generała i jego życiu osobistym.

(Krzysztof Dracz jako gen. Wojciech Jaruzelski w filmie "Jack Strong", reż. Władysław Pasikowski, 2014)

dpidkvn

Twórcy nie zdradzają na razie, czy dokonali już jakichś obsadowych decyzji. Postać Wojciecha Jaruzelskiego została ostatnio sportretowana przez Krzysztofa Dracza w filmie "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego.

Książka "Jaruzelski. Życie paradoksalne" Pawła Kowala, znanego polityka i historyka, i Mariusza Cieślika, cenionego publicysty, to próba odważnej, momentami zaskakującej interpretacji losów Wojciecha Jaruzelskiego. Człowieka, który przeżył kilkadziesiąt lat w głębokim rozdarciu, bo dla władzy zaprzeczył swoim korzeniom, wierze, tożsamości. Koszty decyzji, które podejmował, poniosło miliony Polaków. W pełnym paradoksów życiorysie przegląda się najnowsza historia Polski, która dla tak wielu okazała się tragiczna.

* Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.*

dpidkvn

Podziel się opinią

Share

dpidkvn

dpidkvn