Trwa ładowanie...

Box Office: "Księżniczka i żaba" Disneya na szczycie

Share
Box Office: "Księżniczka i żaba" Disneya na szczycie
Źródło: Disney
d1r3f2b

W ostatni weekend najwięcej Amerykanów obejrzało disneyowską, klasyczną animację pt. "Księżniczka i żaba".

Film jest nowością ostatniego weekendu i już zarobił w USA prawie 28 milionów dolarów. Nowy film wytwórni Disneya stanowi powrót do klasycznego stylu animacji, znanego z dzieł takich, jak "Alladyn", "Piękna i Bestia" czy "Mała syrenka". Akcja opowieści rozgrywa się w opętanym jazzowym szaleństwem Nowym Orleanie, a jej bohaterką jest czarnoskóra piękność imieniem Tiana.

Kiedy dziewczyna odnajduje zaklętego w żabę młodzieńca, zgadza się pocałować go, aby zdjąć z niego urok. Niestety sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót. Za reżyserię animacji odpowiadali John Musker i Ron Clements. Głosu głównym postaciom użyczyli Anika Noni Rose i Terrence Howard.

d1r3f2b

**

Drugą i ostatnią nowością jest "Invictus", który zarobił w weekend ponad 9 milionów dolarów. Film przedstawia losy podstarzałego playboya, który po latach rozpusty postanawia ustatkować się u boku ukochanej kobiety. Wieloletni przyjaciel bohatera postanawia zrobić wszystko, aby rozbić związek kolegi.

Freeman wciela się w postać zdesperowanego przyjaciela. Głównym kandydatem do roli zakochanego rozpustnika jest Jack Nicholson.

Scenariusz wyszedł spod pióra Josha Cagana i Grega Coolidge'a. Reżyserią zajmie się Peter Segal. W roli producentów wystąpią Lori McCreary, Segal oraz Michael Ewing.

d1r3f2b

Zobacz także:

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

d1r3f2b

Podziel się opinią

Share
d1r3f2b
d1r3f2b