Trwa ładowanie...

Box Office USA: Lorax wciąż rządzi w Ameryce

Share
Box Office USA: Lorax wciąż rządzi w Ameryce
Źródło: Universal Pictures
d3w5e6n

Obraz "Lorax" utrzymał pozycję lidera w amerykańskim box office.

Animacja pokonała Disneyowską produkcję science fiction, "John Carter", która z wynikiem 30 milionów dolarów zadebiutowała na 2. pozycji.

Dzieło jest ekranizacją powieści Edgara Rice'a Burroughsa, autora serii książek o Tarzanie. Bohaterem filmu jest tytułowy John Carter, były wojskowy, który w niewyjaśniony sposób zostaje przetransportowany na Marsa. Tam Carter odkrywa swoje powołanie - walkę o przyszły los Czerwonej Planety. W rolach głównych występują Taylor Kitsch, Lynn Collins, James Purefoy, Mark Strong, Bryan Cranston, Thomas Haden Church i Willem Dafoe.

d3w5e6n

Drugą nowością zestawienia jest zajmujący czwartą lokatę horror "Silent House" o domu nad jeziorem, do którego trafia pewna młoda kobieta. Nie ma tam elektryczności ani kontaktu ze światem zewnętrznym. Dziewczyna zaczyna jednak dostrzegać otaczające ją coraz bardziej przerażające i krwawe wydarzenia. W filmie zagrały Elizabeth Olsen, Adam Trese i Eric Sheffer Stevens. Dzieło przyniosło nieco ponad 7 milionów zysku.

Trzeci i ostatni debiut top 10 to komedia "A Thousand Words" z Eddiem Murphym w roli głównej. Bohaterem obrazu jest pewien wygadany facet, który odkrywa, że zostało mu jedynie tysiąc słów do wypowiedzenia przed śmiercią. Na konta twórców po pierwszym weekendzie wpłynęło ponad 6 milionów dolarów, co zagwarantowało 6. miejsce na liście.

**:

  1. "Lorax" - 39,1 miliona dolarów
  2. "John Carter" - 30,6 miliona dolarów
  3. "Project X" - 11,6 miliona dolarów
  4. "Silent House" - 7,01 miliona dolarów
  5. "Act of Valor" - 13,7 miliona dolarów
  6. "A Thousand Words" - 6,35 miliona dolarów
  7. "Safe House" - 4,95 milionów dolarów
  8. "I że cię nie opuszczę" - 4 miliony dolarów
  9. "A więc wojna" - 3,75 miliona dolarów
  10. "Podróż na tajemniczą wyspę" - 3,69 miliona dolarów
d3w5e6n

Podziel się opinią

Share
d3w5e6n
d3w5e6n