Trwa ładowanie...

Box Office USA: Tom Cruise ukradł święta

Box Office USA: Tom Cruise ukradł świętaŹródło: UIP
d3ksyen
d3ksyen

Obraz "Mission: Impossible - Ghost Protocol" awansował dwa oczka i po świątecznym weekendzie znalazł się na szczycie amerykańskiego box office.

Film ukazuje dalsze przygody Ethana Hunta, tajnego agenta obdarzonego niezwykłą inteligencją i zwinnością. W roli głównej raz jeszcze wystąpił Tom Cruise. Partnerują mu Jeremy Renner i Simon Pegg. Czwarta odsłona cyklu przyniosła przez święta 46,2 miliona dolarów zysku.

Najwyżej notowaną nowością jest "Dziewczyna z tatuażem" Davida Finchera. Bohaterem jest Mikael Blomkvist, znany dziennikarz oskarżony o zniesławienie, który otrzymuje nietypowe zlecenie od właściciela koncernu przemysłowego, Henrika Vangera. Ma zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia 16-letniej Harriet Vanger, które miało miejsce w latach 60. Blomkvist nie wie, że każdy jego krok jest śledzony przez niezwykle inteligentną hakerkę, Lisbeth Salander, która wykonuje to na prośbę Vangera. W rolach głównych występują Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgard i Robin Wright. Ekranizacji powieści "Mężczyźni,
którzy nienawidzą kobiet
" Stiega Larssona zadebiutowała na 4. pozycji z wynikiem 16,1 miliona dolarów.

Na piątym miejscu znalazła się animacja Stevena Spielberga, "Przygody Tintina". Obraz, który wyprodukował Peter Jackson, zainspirowany został przez serię komiksów autorstwa Belga, Georgesa Remiego. Tytułowy bohater to młody reporter, który w poszukiwaniu dobrych historii często ryzykuje życie. Dzieło przyniosło twórcom 16,1 miliona dochodu.

d3ksyen

Oczko niżej znalazł się najnowszy obraz Camerona Crowe'a, "Kupiliśmy zoo". Kinowa adaptacja pamiętników Benjamina Mee przedstawia historię niecodziennej inicjatywy, jakiej podjął się autor. Mee wraz z rodziną wykupił podupadający ogród zoologiczny na angielskiej wsi, zamieszkały przez 200 egzotycznych zwierząt. Mężczyzna postanowił wyremontować przybytek i doprowadzić do jego ponownego otwarcia. W filmie grają Matt Damon, Scarlett Johansson i Elle Fanning. Film po pierwszym weekendzie zarobił 15,6 miliona dolarów.

Sześćset tysięcy mniej i miejsce numer siedem zapewniła sobie kolejna nowość i kolejny w zestawieniu film Stevena Spielberga - "Czas wojny". Obraz jest adaptacją sztuki powstałej w oparciu o książkę Michaela Morpurgo. Dzieło opowiada o chłopcu i jego tęsknocie za ukochanym zwierzęciem, gdy rozdziela ich pierwsza wojna światowa.

Ostatni debiut top 10 notowania to thriller science fiction "Najczarniejsza godzina". Film przedstawia losy grupy młodych ludzi walczących o przetrwanie podczas inwazji kosmitów na Moskwę. Na ekranie pojawiają się Emile Hirsch, Rachael Taylor, Olivia Thirlby, Max Minghella oraz Joel Kinnaman. Za reżyserię odpowiada Chris Gorak. Produkcja zarobiła 5,5 miliona dolarów.

  1. "Mission: Impossible - Ghost Protocol" - 46,2 miliona dolarów
  2. "Sherlock Holmes: Gra cieni" - 31,8 miliona dolarów
  3. "Alvin i Wiewiórki 3" - 20 milionów dolarów
  4. "Dziewczyna z tatuażem" - 19,4 miliona dolarów
  5. "Przygody Tintina" - 16,1 miliona dolarów
  6. "Kupiliśmy zoo" - 15,6 miliona dolarów
  7. "Czas wojny" - 15 milionów dolarów
  8. "Najczarniejsza godzina" - 5,5 miliona dolarów
  9. "Sylwester w Nowym Jorku" - 4,9 miliona dolarów
  10. "Muppety" - 3,3 miliona dolarów
d3ksyen

**[

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d3ksyen
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ksyen