Trwa ładowanie...

Carrie Brownstein spotka się z Rooney Marą

Share
Carrie Brownstein spotka się z Rooney Marą
d4irom7

Carrie Brownstein zagra u boku Rooney Mary (na zdj.) i Cate Blanchett w obrazie "Carol".

Film będzie adaptacją powieści Patricii Highsmith, która przedstawia historię relacji dwóch zupełnie różnych od siebie kobiet żyjących w latach 50. w Nowym Jorku. Jedna z nich to Therese, dwudziestokilkuletnia dziewczyna pracująca w sklepie (Rooney Mara), która marzy o ciekawszym życiu. Druga, Carol (Cate Blanchett), to kobieta uwięziona w nieszczęśliwym małżeństwie. Gdy ich drogi się krzyżują, Therese zakochuje się w Carol.

W obsadzie produkcji oprócz Mary i Blanchett są też Kyle Chandler, Sara Paulson i John Magaro. Teraz dołączyła do nich Carrie Brownstein. Amerykanka wcieli się w Genevieve Cantrell, która spotyka się z Therese.

d4irom7

Za reżyserię filmu odpowiada Todd Haynes. Autorką scenariusza jest Phyllis Nagy. Prace na planie mają zacząć się w tym miesiącu.

Carrie Brownstein to gitarzystka, pisarka, wokalistka i aktorka. Amerykanka występowała w zespołach Sleater-Kinney i Wild Flag. Od 2011 roku Brownstein gra w serialu komediowym "Portlandia", którego jest także współtwórczynią. Rola w "Carol" będzie dla artystki filmowym debiutem.

d4irom7

Podziel się opinią

Share
d4irom7
d4irom7