''Chłopiec na rowerze'' na otwarcie festiwalu ''Dwa Brzegi''

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Chłopiec na rowerze'' na otwarcie festiwalu ''Dwa Brzegi''
(helios.pl)
WP

"Chłopiec na rowerze" braci *Dardenne 30 lipca otworzy festiwal 'Dwa Brzegi' w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.*

„Chłopiec na rowerze” to film skromny, prosty, potwierdzający wyrazisty styl i klasę braci Dardenne, dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy w Cannes. W tym roku festiwalowe jury po raz kolejny doceniło belgijski duet przyznając „Chłopcu na rowerze” Grand Prix. Krytyka okrzyknęła go „małym wielkim filmem” i najbardziej dojrzałym w ich dorobku.

Nazywani „mistrzami ludzkiego humanizmu” Dardennowie od lat poszukują w swoich bohaterach takich cech, jak nadzieja czy bezinteresowna dobroć, które pomagają w starciu z bezdusznym światem. W swym najnowszym filmie opowiadają o przyjaźni, łagodności, pięknie, ale także o bólu odrzucenia i pokusach półświatka. Obok warstwy fabularnej, równie ważne w tym filmie jest wszystko to, co dzieje się po drodze - litania drobnostek, czułych, ledwo zauważalnych gestów oraz kalejdoskopu emocji, które wybrzmiewają na ekranie.

WP

Słynni Belgowie od lat konsekwentnie tworzą kino głęboko humanistyczne, oparte na wnikliwej obserwacji człowieka. Minimalizm środków, pokorna, niemal dokumentalna realizacja, stanowią o sile obrazów tego reżyserskiego duetu. Nie inaczej jest w „Chłopcu na rowerze”. Jednak w porównaniu z wcześniejszymi filmami, tym razem wpletli w swą historię niewielką, aczkolwiek zauważalną nutkę nadziei i optymizmu.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Podziel się
WP

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Podziel się

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Podziel się
WP

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Podziel się

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Podziel się
WP

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Podziel się

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP