Trwa ładowanie...

''Chłopiec na rowerze'' na otwarcie festiwalu ''Dwa Brzegi''

''Chłopiec na rowerze'' na otwarcie festiwalu ''Dwa Brzegi''Źródło: helios.pl
d3j7fnb
d3j7fnb

"Chłopiec na rowerze" braci *Dardenne 30 lipca otworzy festiwal 'Dwa Brzegi' w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.*

„Chłopiec na rowerze” to film skromny, prosty, potwierdzający wyrazisty styl i klasę braci Dardenne, dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy w Cannes. W tym roku festiwalowe jury po raz kolejny doceniło belgijski duet przyznając „Chłopcu na rowerze” Grand Prix. Krytyka okrzyknęła go „małym wielkim filmem” i najbardziej dojrzałym w ich dorobku.

Nazywani „mistrzami ludzkiego humanizmu” Dardennowie od lat poszukują w swoich bohaterach takich cech, jak nadzieja czy bezinteresowna dobroć, które pomagają w starciu z bezdusznym światem. W swym najnowszym filmie opowiadają o przyjaźni, łagodności, pięknie, ale także o bólu odrzucenia i pokusach półświatka. Obok warstwy fabularnej, równie ważne w tym filmie jest wszystko to, co dzieje się po drodze - litania drobnostek, czułych, ledwo zauważalnych gestów oraz kalejdoskopu emocji, które wybrzmiewają na ekranie.

Słynni Belgowie od lat konsekwentnie tworzą kino głęboko humanistyczne, oparte na wnikliwej obserwacji człowieka. Minimalizm środków, pokorna, niemal dokumentalna realizacja, stanowią o sile obrazów tego reżyserskiego duetu. Nie inaczej jest w „Chłopcu na rowerze”. Jednak w porównaniu z wcześniejszymi filmami, tym razem wpletli w swą historię niewielką, aczkolwiek zauważalną nutkę nadziei i optymizmu.

d3j7fnb

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

d3j7fnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j7fnb