Trwa ładowanie...
d3mswml

Chris Pratt przeszedł na dietę inspirowaną Biblią. Czym jest post Daniela?

Słyszeliśmy już o wielu dietach i głodówkach, które serwują sobie gwiazdy. Wszystko oczywiście po to, żeby wyglądać lepiej. Nie inaczej jest w tym przypadku. Chris Pratt zaskoczył pewnie niejednego fana, gdy ogłosił, że przechodzi na dietę Daniela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chris Pratt znalazł dość osobliwą dietę.
Chris Pratt znalazł dość osobliwą dietę. (Instagram.com)
d3mswml

Aktor wiele lat miał problemy z nadwagą. Kilka lat temu całkiem zmienił styl życia i zaczął zdrowo się odżywiać, ćwiczyć i motywować do tego swoich fanów. Zdjęcia z wystającym brzuszkiem to już przeszłość.

Dla Pratta dodatkową motywacją były intratne kontrakty filmowe. Aktor coraz częściej jest angażowany do wielkich przedsięwzięć. Kilka lat temu dołączył do uniwersum Marvela i gra jedną z najważniejszych postaci w "Strażnikach Galaktyki". Był też gwiazdą dwóch filmów o kultowym "Parku Jurajskim". Formę musiał trzymać.

Podzielił się teraz, jaką dietę postanowił wypróbować. Na Instagramie zamieścił krótki filmik, w którym przyznał, że jest na diecie Daniela. To post, a właściwie półgłodówka. Bazuje na tym, jak żył (i odżywiał się) Daniel ze Starego Testamentu.

Na czym to polega? Założeniem postu jest to, by wykluczyć z codziennego menu produkty pochodzenia zwierzęcego, nabiał, chleb na zakwasie, przetworzoną żywność i wszystkie napoje z wyjątkiem wody.
To, co aktor może jeść, to produkty, które wyrosły z ziarna: owoce, warzywa, zboża. Jak podaje ABCzdrowie.pl, dieta Daniela nie uwzględnia spożywania bogatych w białko ziemniaków i roślin strączkowych, które wzmagają uczucie głodu i utrudniają oczyszczanie organizmu.

Chris Pratt obecnie i kilka lat temu East News
Chris Pratt obecnie i kilka lat temu

- Głodówka oczyszczająca, bo i tak określa się post Daniela, może trwać maksymalnie 40 dni. Dieta dostarcza bardzo mało kalorii i tylko częściowo pokrywa zapotrzebowanie na energię. To jednak ma swoje uzasadnienie, bo dąży się do uruchomienia stanu, w którym komórki organizmu zaczną żywić się m.in. uszkodzonymi białkami i tłuszczami. To zdaniem zwolenników diety ma przywrócić dobre zdrowie – podaje ABCzdrowie.pl.

d3mswml

Trzeba pamiętać, że taka dieta nie jest odpowiednia dla wszystkich. Jeśli ktoś poczuł się zainspirowany aktorem, wcześniej powinien skonsultować się z lekarzem.

- Post przypadkiem zbiegł się z promocją "Lego Movie 2". Do tego czasu będę prawdopodobnie miał halucynacje – żartuje Pratt.

Warto dodać, że dieta Daniela ma nie tylko oczyścić organizm i pewnie zredukować nieco wagę. Ważny jest też aspekt religijny. Mówi się, że będąc na tym poście równie ważna jest modlitwa. Pratt otwarcie o tym mówi. Post ma działać oczyszczająco i zbliżać do Boga. Aktor już wcześniej opowiadał swoim fanom o tym, że jest bardzo religijny. Podobno nawrócił się, gdy miał 19 lat.

d3mswml

Podziel się opinią

Share

d3mswml

d3mswml