Trwa ładowanie...
den2cd5

“Czułam jego nasienie między nogami”. Cosby znowu w sądzie. Oskarża go 50 kobiet

Była modelka Janice Dickinson zeznała wczoraj w sądzie, że Bill Cosby zgwałcił ją po tym, jak podał jej pigułkę, która miała pomóc jej na bóle menstruacyjne. Lek sprawił, że nie mogła się ruszać ani odeprzeć jego ataku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oskarżenia o gwałt zakończyły karierę popularnego komika
Oskarżenia o gwałt zakończyły karierę popularnego komika (Getty Images)
den2cd5

"Śmierdział cygarami i espresso. Nie zgodziłam się na to. Leżał na mnie żonaty mężczyzna, ojciec pięciorga dzieci. Myślałam, że to wszystko jest bardzo złe. Bardzo złe. Po przebudzeniu czułam bóle w pochwie i jego nasienie między nogami" - zeznawała w sądzie Janice Dickinson. Cosby miał ją zgwałcić w pokoju hotelowym w 1982 r. Kobieta miała wtedy 27 lat. Według jej zeznań komik udawał, że nic nie pamięta, gdy próbowała się z nim skonfrontować: "Chciałam go uderzyć w twarz. Czułam wściekłość i wstyd, byłam upokorzona".

Bała się, że Cosby pogrąży jej karierę
Była jedną z pierwszych kobiet, które publicznie oskarżyły słynnego aktora o gwałt. Przyznała, że spotkała się z komikiem, bo obiecał jej pomóc, ale nigdy nie zgodziła się na seks z nim. Bała się pójść na policję, ponieważ obawiała się, że oskarżenie mogłoby przekreślić jej karierę. Dziś jako starsza pani nie ma tych obaw.

Prawnik Cosby’ego odczytał fragment jej wspomnień, z których wynika, że nigdy nie spotkała się z nim w jego pokoju i dwie dawki metakwalonu zażyła u siebie. Dickinson odpowiedziała, że redaktorzy jej książki odradzali uwzględnienie informacji o gwałcie z obawy o możliwość oskarżenia o pomówienie.

   Janice Dickinson / Getty Images
(Janice Dickinson / Getty Images)

Po dwóch drinkach straciła przytomność
Druga oskarżycielka Lise-Lotte Lublin zeznała, że po dwóch drinkach w hotelowym apartamencie Cosby’ego straciła przytomność. Nie pamięta niczego, co wydarzyło się tamtej nocy w 1989 r. Cosby był wtedy u szczytu swojej popularności, gospodarzem dwóch popularnych telewizyjnych programów "America’s Father" i lubianego także w Polsce "The Cosby Show".

den2cd5

Komik jest oskarżony o molestowanie lub gwałt przez ponad 50 kobiet. W 2015 roku 35 z nich wystąpiło razem na okładce "New York Magazine". Zarzuty, którym Cosby zaprzecza, zakończyły jego karierę. Wiele spraw jest przedawnionych, jedyna, którą można rozpatrywać w procesie karnym, jest sprawa Andrei Constand, utrzymującej, że komik wykorzystał ją w domu na przedmieściach Filadelfii w 2004 roku. W poniedziałek wyszło na jaw, że zapłacił jej 3,4 mln dolarów w ramach ugody w 2006 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie

  Getty Images
(Getty Images)
  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
den2cd5

Podziel się opinią

Share
den2cd5
den2cd5